Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pane, Vy jste žena!

2010-11-08 10:29

Jsou umělecká díla gayů, leseb, bisexuálních nebo transgender osob, když si odmyslíme jejich potenciální tematický obsah, něčím specifická? Nejen na tuto otázku se můžete pokusit nalézt odpovědi během dalšího, letos již 11. ročníku filmového festivalu Mezipatra, který se s Brna právě přesouvá do Prahy. Zde proběhne od 11. do 16. listopadu v kinech Lucerna, Světozor a na dalších místech.

Ani žena, ani muž
Filmovou přehlídku celkem 70 snímků zahájí ve čtvrtek 11. 11. v kině Lucerna projekce snímku Kvílení (2010), který je věnován legendě beatnické generace Allenu Ginsbergovi a soudním procesu s vydavatelem jeho slavné básně, která byla u soudu napadena pro údajnou obscénnost. Po projekci bude následovat zahajovací večírek You know who you are od 22.30 v Hard Rock Cafe, který je pro všechny příznivce queer komunity zdarma.

V programu můžete vybírat podle barevné legendy, která označuje filmy s lesbickou, gay tematikou a ty další. Kromě identity bude mezi další festivalové téma patřit láska v pokročilém věku a v bloku pojmenovaném TABU se diváci seznámí s dokumentární tvorbou raných devadesátých let.  Pokud se ale nedostanete během následujícího týdne do žádného z festivalových kin, můžete okusit alespoň malou ochutnávku formou online speciálů. Výběr krátkých filmů z minulého ročníku a možnost hodnotit snímky a podílet se tak na udělení Divácké ceny můžete na stránkách České televize.


festivalová znělka

Na programu jsou také dvě zajímavé výstavy. Expozice s názvem 2,5 je společnou výstavou Českých a Slovenských umělců, kteří divákovi nabízí svůj pohled na tzv. Vysoké umění, více ZDE. V rámci Mezipater bude mít ve Studiu fotograf ve Školské 28 vernisáž výstava prací „pionýrky lesbického videoartu“ Američanky Barbary Hammer, více ZDE. Další doprovodnou akcí k filmovému maratonu bude tradiční série přednášek Queer café.

Pražskou část festivalu zakončí romantické Imaginární lásky Xaviera Dolana a zakončovací party bude 16. 11. od 22.30 v Mramorovém sále paláce Lucerna.

Vstupenky na jednotlivé projekce jsou 100 korun, jejich předprodej je v režii samotných kin. Můžete si pořídit také permanentku v hodnotě 490 korun, která vás pustí na sedm filmových projekcí. Vstupenky s permanentkou je třeba v pokladnách kin vyzvednout nejdéle 30 minut před začátkem promítání.

Program festivalu najdete tady

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>