Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam vytáhnout paty z Prahy? Hurá za filmem do Hradiště! (1)

2010-07-27 08:36

Z matičky Prahy to do Hradiště sice není, co by kamenem dohodil, když se však podíváte do programu letošního ročníku Letní filmové školy, který právě probíhá (a to až do neděle 1. srpna), budete se těšit tolik, že vám ta cesta uteče jako voda. A nemusíte se po cestě brodit celým bohatým programem sami, připravili jsme pro vás výběr toho, co vás v Uherském Hradišti čeká a také několik praktických tipů.

Na čtyři stovky filmů v celkem sedmi kinosálech, promítání pod širým nebem, přednášky, besedy s tvůrci a také bohatý doprovodný program – koncerty, výstavy a také divadelní představení. Letošní „Filmovka“ láká na tyto zajímavé a nevšední filmové sekce: Island, Nový latinskoamerický film, Film noir, retrospektivy R. W. Fassbindera, Jána Kadára a Jacquese Tatiho, dále v cyklu „Divoká devadesátá“ připomene některé ze zásadních filmů domácí produkce z 90. let minulého století, „Každodennost normalizace“ přiblíží různé formy zachycení běžného života v Československu 70. a 80. let a a filmy „Fotbalové horečky“ představí rozdílné podoby fotbalového fanouškovství. A konečně sekce Visegrádský horizont přinese některé filmy z nejnovější české, slovenské, polské a maďarské kinematografie.

Všechny filmy naleznete pěkně přehledně na stránkách Letní filmové školy (http://www.lfs.cz/denni-program.htm). Doporučujeme na film přijít alespoň s patnáctiminutovým předstihem, neboť na některých očekávaných filmech (např. režiséra Bély Tarra) může být pěkně plno a pokud nepřijdete včak, nemuseli byste již mít místo.

Až vás budou po zhlédnutí několika filmů za den bolet oči, můžete si jít odpočinout na některý z doprovodných programů. Třeba na výstavu do Slováckého muzea na Československý filmový plakát 1959 – 1989. Nebo na další akce doprovodného programu.
Na každý den jsme pro vás vybrali jeden tip.

den/hodina/místo/tip
pondělí 26. července
16:00 Klub kultury: Pode Bal: Malík urvi II – vernisáž výstavy, pokračování deset let starého projektu, 31 portrétů soudců a státních zástupců, kteří se aktivně angažovali v politických procesech minulého režimu (zdarma pro akreditované)
úterý 27. července
20:30 Smetanovy sady: Veena a WWW – koncert dvou hudebních projektů (vstupné/sleva pro akreditované)
středa 28. července
21:00 Divadelní stan: Vosto5 - „Teatromat“ – nevšední představení, ve kterém rozhodují sami diváci (100 Kč / 50 Kč sleva pro akreditované)
čtvrtek 29. července
20:30 Smetanovy sady: Iowa Super Soccer + Please the Trees – koncerty dvou kapel projektů (vstupné/sleva pro akreditované)
pátek 30. července
17:00, 20:30 a 22:30 kino Mír: Skandidávský dům LFŠ – pásmo přednášek a poslechu z oblasti severní Evropy a Skandinávie, organizované kulturně-vzdělávacím a společenské centrem. Více na: http://www.lfs.cz/skandinavsky-dum-uvadi.htm
sobota 31. července
20:30 Smetanovy sady: Night + Sunflower Caravan - koncerty dvou kapel projektů (vstupné/sleva pro akreditované)

Kolik stojí akreditace a kde hlavu složit?
Pokud jste se neakreditovali v předstihu, vůbec nevadí. Můžete si stále ještě koupit akreditaci přímo na místě a to v cenách: jednodenní za 200 korun, 3denní za 600 korun a 6denní za 950 korun. Na celou LFŠ potom za 1200 korun. Slevu na Filmovce získají studenti, členové FK, držitele ZTP a návštěvníci minulých ročníků. Sleva vám bude na pokladně poskytnuta po předložení příslušných dokladů.

Ubytovácích lokalit je v Uherském Hradišti několik, záleží však na tom, jaké máte požadavky a kolik jste ochotni za lůžko zaplatit. Pro studenty jsou k dispozici tělocvičny a třídy v základních školách (80-90 Kč/noc), kempy (60-65 Kč) nebo internáty (cca 200 Kč) Ubytování vyšší kategorie v hotelích či v soukromí a kompletní aktuální nabídku ubytovacích míst najdete zde: http://www.lfs.cz/ubytovani.htm

Tak už na nic nečekejte, sbalte si batůžek a hurá na vlak do Hradiště!
(Vlaková spojení z Prahy vyhledáte snadno a rychle na stránkách ČD: http://www.cd.cz/spojeni/)

36. LFŠ Uherské Hradiště 22.7. – 1. 8. 2010
 

MacTer s využitím oficiální strany LFŠ http://www.lfs.cz/

Komentáře (1)

writemyessaysonline 2020-08-07 08:38:11
Summer film schools by USC Cinematic Arts teach students the basics of media arts production. Some of the high schoolers are allowed to participate in summer projects under the guidance of their mentors and high school instructors who teach Film Studies and Media Arts classes.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>