Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

La Película 2013 - Festival španělských filmů

2013-01-24 17:14

8. ročník přehlídky španělsky mluvené kinematografie
od 19. do 24. února v pražském Kině Světozor

Program festivalu španělsky mluvené kinematografie La Película je každoročně pečlivě připravován s cílem nabídnout české veřejnosti ucelený obrázek o současných filmech ze španělské jazykové oblasti. Výběr filmů pokrývá celé žánrové spektrum od divácky úspěšných velkofilmů přes odbornou kritikou oceňované snímky až po aktuální témata reflektující dokumenty a neopomíjí ani v poslední době stále úspěšnější iberoamerickou filmovou produkci.

Program následujícího 8. ročníku festivalu La Película se soustředí na tradici argentinského tanga a v tematické sekci Tango Argentino přinese poutavé hrané i dokumentární filmy. Sekce je připravována ve spolupráci s nejvýznamnějším muzeem tanga MUSEO CASA CARLOS GARDEL.

V sekci nejnovějších španělských filmů bude uveden v české distribuční premiéře snímek Blancanieves (Sněhurka), který je originální pohádkou pro dospělé a byl vybrán Španělskou filmovou akademií jako zástupce na nominace na Oscara. Další premiérou bude mexicko-francouzsko-nizozemská koprodukce Post Tenebras Lux mexického režiséra Carlose Reygadase.

Více informací na www.lapelicula.cz.Program akce v kině Světozor 

bude zveřejněn později

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>