Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kinobus 2013

2013-07-22 13:13

Od 22.7. do 1.9.2013, Praha

Program na http://www.kinobus.cz

Letošní DPP Prague Kinobus Tour začne 22. července na Václavském náměstí a poslední představení bude na Petříně 1. září.

Vstup zdarma


Dopravní podnik hlavního města Prahy odstartuje v pondělí 22. července 2013 ve spodní části Václavského náměstí již šestý ročník tradičního letního filmového turné prostřednictvím mobilního kina s názvem Kinobus.

Šestý ročník letního turné Kinobusu zahájí ve spodní části Václavského náměstí generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Milan Křístek, režisérka filmu Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková a herečka Nela Boudová. Slavnostní úvod moderuje Alena Zárybnická, o hudební doprovod se postará Pěvecký sbor Dopravního podniku hlavního města Prahy.

V letošním roce pojízdné kino navštíví celkem 12 lokalit v Praze. Každý den bude na programu jeden celovečerní film z tuzemské produkce, v rámci každého stanoviště Kinobus vždy připraví tři až čtyři filmové večery.

Již tradičně budou drtivou většinu programu tvořit české komedie, během letošního ročníku se mohou diváci těšit na snímky jako Okresní přebor, Líbáš jako ďábel, Svatá čtveřice, Tady hlídám já, Probudím se včera nebo příběhové Autopohádky. Nezůstaneme však jen u úsměvu na rtech, chybět totiž nebudou ani vážnější filmy zastoupené Bestiářem, Nevinností nebo aktuálním dokumentem Šmejdi, upozorňujícím na drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory.

Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Letošní pouť Kinobusu bude zakončena v neděli 1. září 2013 na Petříně. Promítání začíná vždy po setmění, mezi 20.30 a 21.00 hodinou.

Protože za vstupné nezaplatíte vůbec nic, můžete spojit zábavu s účinnou pomocí a při návštěvě Kinobusu podpořit charitativní akci Pomozte dětem!. Sbírková pokladnička bude po celou dobu součástí akce.
---------------------------------------------------------------------

Kinobus je speciální vozidlo, které u nás nemá obdoby. Vzniklo na podkladě klasického linkového autobusu. Jeho útroby však doznaly značných změn. Výsledkem je plnohodnotné pojízdné kino, které místo lidí převáží zážitky.

Naším cílem bylo vytvořit zcela profesionální promítací zázemí. Prioritou je pro nás maximální mobilita a soběstačnost. Vozíme s sebou vše potřebné od promítaček až po lavičky pro diváky.
O provoz se stará tým odborníků a filmových nadšenců.

Základem každé projekce je dobrý obraz. Naší pýchou je nafukovací projekční plocha v rozměru 8 x 4 m vyrobená na zakázku v Anglii.

Seznam zastávek Kinobusu 2013

Hůrka
Praha 5, Sluneční náměstí, nedaleko ÚMČ Prahy 13, přibližně 100 metrů od stanice metra B Hůrka.
Kbely
Praha 19 – Kbely, Centrální park Kbely, zastávka Kbely, Žacléřská ulice.
Kunratice
Praha 4 – Kunratice, u Kunratického zámku, přibližně 200 metrů od zastávky Kunratická škola.
Letná
Praha 7 – Bubeneč, 50 metrů od tramvajové zastávky Sparta.
Letňany
Praha 18 – Letňany, ulice Tvrdého, přibližně 200 metrů od ÚMČ Prahy 18, zastávka Staré Letňany.
Náměstí Jana Palacha
Praha 1, prostor před Rudolfinem, metro A, tramvaje číslo 17 nebo 18 a autobusová linka číslo 207 do stanice/zastávky Staroměstská.
Opatov
Praha 11, travnatá plocha u stanice metra C Opatov.
Petřín
Praha 1 – Malá Strana, od stanice lanové dráhy Petřín přibližně 200 metrů směrem k Petřínské rozhledně.
Prosek
Praha 9 – Prosek, park Přátelství, přibližně 250 metrů od stanice metra C Prosek.
Řepy
Praha 5 – Řepy, travnatá plocha před budovou úřadu, zastávka Řepský hřbitov.
Stromovka
Praha 7 – Holešovice, prostor u bývalé Šlechtovy restaurace, 10 minut pěšky od zastávky Výstaviště Holešovice.
Václavské náměstí
Praha 1, ve spodní části, u stanice metra A Můstek.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>