Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Potěší

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kick-Ass - ne až tak velký nářez (4)

2010-07-28 20:51

Padouši, superhrdinové a nevinné oběti. To vše patří do správného komiksového příběhu. Co když se ale do tohohle koktejlu přimíchá pubertální nesmělý hoch, který chce zachraňovat svět, ale chybí mu jedna podstatná maličkost – superschopnosti? A co když se k němu přidá ještě mlaďoučká culíkatá dívenka, která je schopná nakopat zadek všem zloduchům v okolí? Odpověď naleznete právě teď v českých kinech. Právě takový koktejl totiž zamíchali a protřepali tvůrci komedie Kick-Ass.

Dave Lizewski není zrovna vypracovaný sportovec, který by lámal dívčí srdce. Chodí na střední, trápí ho stejné problémy jako všechny ostatní puberťáky a má rád komiksy. A vlastně ještě svoji spolužačku, která se mu ale zdá vzdálená až v nedohlednu. Jednoho dne však Dave dojde k důležitému životnímu rozhodnutí – stane se superhrdinou, který natrhne zadky všem padouchům ve městě a zachrání všechny nevinné spoluobčany. A tak se na svou dráhu superhrdiny také náležitě připravuje. Vymyslí si krycí jméno Kick-Ass – do češtiny přeložené jako Nářez – a zhotoví si slušivý zelený superobleček. A při tom všem mu vůbec nevadí, že mu chybí jedna maličkost – superschopnosti. A tak už při první akci místo toho, aby to nandal zloduchům, dostane nářez on sám. Ve městě však není jediným bojovníkem za spravedlnost. A tak mu na pomoc přichází mlaďoučká superhrdinka a její Velký Taťka.

Film Kick-Ass nešetří černým humorem a ironií. Nebojí se ani drsných vtipů a násilných scén.
A to někdy opravdu pěkně krvavých. Až se divák sám sebe ptá, zda je opravu nutné, aby ta roztomilá desetiletá holčička rozsekala mačetou dvacítku padouchů. Zda by nestačilo o něco míň mrtvol, nožů a useknutých končetin. Snímek Kick-Ass se prostě s ničím moc nemazlí. Humor je opravdu černý a scény brutální. Pokud by si film dokázal udržet nadhled a nadsázku celou dobu, nebylo by mu co vytknout. Objevují se v něm ale i pateticky vážné situace a pubertálně prostinké vtipy omílající zajetý stereotyp ušlápnutého puberťáka.

Film Kick-Ass je nabitý energií a má pořádný spád. Přináší také mnoho originálních vtipů a neotřelých okamžiků. Někdy ale bere sám sebe příliš vážně. A to mu škodí. Kick-Ass tak přes všechny své plusy není zas až takový nářez.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.

Foto Bioscop

Markéta Žižková

Komentáře (4)

Nathaniel Driveway 2022-03-22 01:07:18
Hi, it was actually a really fantastic adventure for me when I dropped by at your website. I hope you don't mind if I compliment you on the excellent quality of the work and to wish you the best of luck with it as you grow into the future. It was a pleasure to explore your site and I shall most certainly be calling back again shortly to find out how you are doing. Thanks a ton and I'll doubtless see you here shortly - Nathaniel Driveway
dan 2012-04-02 01:20:05
ahoj moc se mi libil tento film a mam dotaz,,kdy bude dalsí dil nevite nekdo ????? diky moc¨
mr.detlef 2010-05-07 06:39:25
on je celkem problém, že moc dobrých filmů podle komixů ani nevzniklo...tohle je ovšem světlá výjimka a je to naprosto parádní film
Ivo 2010-05-07 09:12:05
Nevim kdo je Marketa Zizkova a ani nevim kolik precetla komiksu a kolik videla fakt dobrejch filmu podle nich. Ale Kick-Ass je uz ted kultovka at se ji to libi nebo ne. A ja vcera v kine videl po hodne dlouhe dobe jak se lidi bavili tak skvele ze po skonceni filmu si lidi kteri se vzivote nevideli prevypravovali sceny ktere se jim nejvic libily.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>