Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nemějte od Hobita příliš velká očekávání (4)

2013-02-25 10:11

Nechť mě filmoví fanoušci rozcupují, ale návštěvu 3D Hobita, který u nás právě vstupuje do kin, byste měli určitě zvážit. Kdybych na něj chtěla někoho pozvat, určitě volím 2D verzi, u které vás celou dobu nebude rušit podivná (ne)ostrost a nemožnost uchopit obraz na plátně jako celek. Jinak se jedná o film, který neurazí, ale přílišná očekávání může nepříjemně schladit.

Film Hobit: Neočekávaná cesta je prvním dílem z chystané trilogie režiséra Petera Jacksona, který už s Tolkienovými příběhy má zkušenosti z trilogie Pán prstenů. První díl Pána prstenů v roce 2003 přišel jako zjevení a bezprostředně se stal filmovou senzací. Kdo by ale podobnou událost čekal od Hobita, který v toku vyprávění Pánu prstenů předchází, bude zklamaný.

Příběh hobita Bilba Pytlíka začíná retrospektivním vyprávěním Pytlíka jako starce, který chce svému synovci Frodovi (z následného Pána prstenů) předat své paměti, a tak je sepisuje. Snaha propojit oba příběhy a rozběhnout linii vyprávění k dalším dvěma chystaným dílům trilogie, je zjevná. Projeví se hned na začátku a podstatně také na konci, který se uzavírá popisným příslibem dějů budoucích.


Trailer v původním znění s titulky

Mužný král trpaslíků
Významné a všeříkající pohledy do očí a bitvy se skřety a zlobry. To jsou motivy, které se ve filmu mnohokrát vracejí. Doslovné a epické zfilmování na tak velkém prostoru, jakým bezesporu téměř tři hodiny filmového času jsou, by zasloužilo odlehčit. Rozvinout příběh a charaktery jednotlivých postav. Možná chtěl Jackson zůstat věrný onomu “velkému vyprávění“, které tolik ohromilo právě v Pánovi prstenů. V Hobitovi je ale spíš na škodu.

Precizní řemeslná filmařina, velkolepé efekty a triky nezabrání dojmu, že něco podobného tu už bylo. Nakonec, proč ne. Když se vykašlete na celý ten humbuk - premiéra minutu po půlnoci, 3D a jiná nej, můžete z kina odcházet celkem spokojení. První část příběhů o Hobitovi je slušně natočená adaptace, ke které můžeme mít spoustu výhrad z hlediska intepretace původního díla, ale jedno je jisté, jak to dopadne s tím drakem, chceme vědět všichni.

kaca

Komentáře (4)

Best Shampoo for Pitbull Puppy 2020-07-07 05:17:55
What a great and interesting post. I like your writing skills and appreciate your working effort making on this post. Thanks a lot!
Best Shampoo for Pitbull Puppy 2020-07-07 05:17:55
What a great and interesting post. I like your writing skills and appreciate your working effort making on this post. Thanks a lot!
Crypto MMM review 2020-06-25 01:46:23
Binary Options Today provides reviews on brokers, signals, software, strategies, cryptocurrency, Forex all for free in a helpful community of traders
Replica Prada Handbags Online 2016-06-24 11:55:35
Welcome to make a purchasing a qualified bag from our site, <a href="http://www.salehandbags.ru/hermes-handbags">Wholesale Hermes Replica Handbags</a> it is coupled amazing quality, creative design and eye-catching appearance. If you are need a beautiful handbag to show offer your style and elegance among the crowd, <a href="http://www.bagsepay.com/categories/alexander-wang-bags">Replica Alexander Wang Handbags Online</a> you should not go wrong with our online store. Our online store offers are great number of <a href="http://www.cheapreplicasale.com/celine-handbags">Cheap Celine Replica Handbags</a> with outstanding workmanship and remarkable appearance. Please take action. They will never let you down. Every <a href="http://www.handbagreplicassale.com/hermes-handbag.html">Designer Hermes Replica Handbags</a> can be regarded as a masterpiece of art. There is no other products can beat its craftsmanship and exclusivity. It is known to all, the fame and popularity of <a href="http://www.bestfakeswatches.com/cartier-replica-cartier/">Best Cartier Replicas Watches</a> are very recognized all over the world. If you are looking for a nice bag to light up your dream, you should not miss our website. Recently, <a href="http://www.cheapbagsselling.com/prada">Replica Prada Handbags Online</a> are very popular among clients all over the world. We have collected a huge selection of brand bags at the most competitive price.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>