Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Potěší

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Gnomeo a Julie: Láska 3D trpaslíků (4)

2013-01-30 11:08

Bylo, nebylo. Žily byly vedle sebe dva na smrt znepřátelené rody. Jednoho dne synek z jednoho rodu spatřil dcerku z rodu druhého. Láska na první pohled. Dcerka se jeho vyznání nebránila, ba naopak. Přeletěla jiskra a byla tu láska jako trám. Jenže mezi znesvářenými sousedy se takové lásce obvykle nepřeje. A tak se ti dva museli scházet potají...Je vám tato zápletka příběhu povědomá? Jak by ne, je totiž vypůjčená z nejslavnějšího shakespearovského příběhu o lásce, jemuž  se nyní dostalo 3D provedení. Nový 3D animák Gnomeo a Julie je v českých kinech k vidění od 17. února 2011.Romeo je celý z porcelánu, má modrou trpasličí čepičku a vlastně se jmenuje Gnomeo. Julii sice shakespearovské jméno zůstalo, ale je celá červená a s čapkou na porcelánové hlavince vypadá trochu jako Karkulka. Své domovy mají trpaslíci ve dvou sousedících zahradách na veronské ulici. O zahrady se mají oba trpasličí rody, Červeňáci a Modráci, co nejlépe starat, tedy sekat trávu, okopávat záhonky, zastřihávat květiny, zalévat a rosit, a tak dále. Když jejich domácí nejsou doma, porcelánoví trpaslíci oživnou a hned se pouštějí do práce. Kosí a sází, až se z nich kouří, ale razí heslo po práci legraci, o zábavu rozhodně nouzi nemají.Ne! On se nám rozbil!
Z klasického shakespearovského dramatu toho v této akčně romantické trpasličí komedii sice moc nezůstalo, ale dramatických scén si užijete dost. Trpaslíci spolu závodí v jízdě na sekačkách a podnikají tajné výpravy k sousedům s cílem těm druhým co nejvíce zaškodit. Vzájemně si ničí pečlivě opečovávané záhonky s květinami, s odhodlanými výrazy na porcelánových obličejíčkách se nebojácně pouštějí do boje „porcelán na porcelán“ nebo „sádra na sádru“. Jsou ale dosti křehcí, takže co se dá dělat, čas od času se prostě někdo rozbije.Nad rozbitým porcelánem sice může ukápnout nějaká ta slzička, ale jen do té doby, než na vás vybafne velká 3D zelená žabí tlama nebo vyděsí hrající, zpívající a tancující zahradní fontána či reklama na šílenou obrovitou terminátorskou zahradní sekačku. Zvukově geniální rozdíl mezi ťukáním porcelánuMezitím vším trpasličím tetelením je ale budoucnost velké lásky dvou trpaslíků pořád ve hvězdách.Docela roztomilý kýč?
Jsou ti trpaslíci spíš roztomilí nebo spíš kýčovití? Nebo možná obojí? Nad těmito otázníky můžete dumat mezitím, co si vaši potomci, bráškové či sestřičky budou v kině užívat velmi kvalitní zvuk a 3D zpracování. A díky dobře odvedené práci dabingu se snad i vy trochu pobavíte. V hlavních rolích uslyšíte Jana Dolanského (Gnomeo), Terezu Bebarovou (Julie) a dalším trpasličím postavám propůjčili hlas například Taťána Vilhelmová nebo Pavel Liška, který k dabingu přičichnul vlastně teprve nedávno (daboval například ve filmech Kuky se vrací, Vzhůru do oblak).Tvůrci dali filmu přívětivou stopáž 75 minut, což je tak akorát ten správný čas, aby se oba znesvářené rody udobřili, aby se vaše děti v kině nazačaly ošívat a aby vám obroučky plastových 3D brýlí na nose nezanechaly nepěkné 3D otlaky.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde
.

Foto HCE
MacTer

Komentáře (4)

Salesforce training in Hyderabad 2021-03-08 04:05:03
Businesses should be aware that Salesforce can be a very useful CRM tool for their enterprise environments provided proper considerations and external help is sought for Salesforce Implementation in to their business.
best truck mattress 2021-03-08 01:41:04
Experts have stated and recommended that memory foam mattress that has a higher density rating of visco-elastic offer more support than mattresses with a lower density rating.
Honza 2012-03-13 02:54:22
nej nej nej nej nejlepší dobrý a srandovní
Honza 2012-03-13 02:54:20
nej nej nej nej nejlepší dobrý a srandovní

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>