Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Diagnóza

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Garfield bojuje proti zombielandu (6)

2010-07-28 20:53

Komiksová postavička obtloustlého kocoura Garfielda prožívá na plátnech kin nové dobrodružství. Z lenošivého Garfielda se stává téměř superhrdina zachraňující svět před ničivými silami královny Přitroublova Vetvix. 3D kvalita animovaného snímku Garfield: Zvířecí jednotka zasahuje přiblíží malým i dospělým komiksový svět v premiéře už dnes.

Ačkoliv se může zdát, že kombinace oblíbeného komiksového lenocha Garfielda, moderní 3D technologie a příběhu o superhrdinech zaručí výjimečný a nevšední zážitek, opak je pravdou. Snaha zaujmout jak dětské, tak i dospělé publikum je patrná jak ze zpracování celkové koncepce filmu, tak uz vystavění dějové zápletky. V ději se střetávají dva světy: svět komiksový a svět, v němž Garfield spolu se svými kamarády psem Odiem, družkou Arlene a páníčkem Johnem natáčí filmy v Comic Strip Studiu. Třetím světem je „zombieland“, který z Animíkova vytvořila padouška Vetvix. Ale nejřív pěkně od začátku.

Příběh je prapodivně a kostrbatě vystavěný: do komiksového Přihlouplova dorazí Vetvix, císař se do ní na první pohled zamiluje a přislíbí jí klíče od celého paláce. V ten samý okamžik se berou a Vetvix zcizuje zdejšímu vědci směšovač, který umí vyměnit molekuly dvou předmětů nacházejících se ve vzájemné blízkosti. Vetvix nedokáže zastavit ani Zvířecí jednotka v čele s namakaným Garzookou. Zlá padouška se tak za doprovodu psích strážců přesouvá do skutečného světa a chce se ho zmocnit. Pomocí směšovače vytvoří z lidí zombie, kteří hledají Garzooka i Garfielda, jenž je nuceně do celé šlamastyky zapleten a nemůže povalovat svou línou kůži na zahradním lehátku. Celá zápletka se pak točí okolo Garfielda a myšlenky jeho družky Arlene, že cokoliv, co za něco stojí, vyžaduje určité úsilí. Garfield se zde má stát superhrdinou i bez superhrdinských schopností. Stane se jím a zachrání svět před nadvládou zombielandu?

Proč se ale v pohádce pro předškoláky a školáky objevují zombie? Zombie, kteří jsou vláčeni kultem „Vetvix“ a dělají vše, co si ona zamane? A proč se ve filmu objevuje muži posedlá, lépe řečeno nadržená, postava pomocné režisérky Betty, která neustále skáče na vypracovaného kocoura, superhrdinu Garzooku? Tvůrci filmu se, zdá se mi, nedokázali zavděčit ani dětem (při projekci se jich pár ojediněle uchechtlo), ani dospělým, pro které je příběh příliš primitivní.

Jediné, co na tomto filmu stojí za to, je výborně provedená 3D animace a navzdory nesmyslnosti celého filmu, je na ní radost pohledět. Superhrdinské postavičky i postavičky z normálního světa jsou dobře propracované a nabízejí příjemnou podívanou.

Mark A. Z. Dippé navázal Garfieldem 3D na svůj předchozí pokus - televizní video film Garfield šokuje, který také nesklidil velkou oblibu v řadách diváků. Obdobnou animační technikou, jaká je použita i v nejnovějším filmu, Dippé vypracoval kompletní animovaný snímek bez hraných postav. O první příčky oblíbenosti ale nedokáže bojovat ani napůl animovaný, napůl hraný Garfield ve filmu, ani Garfield 2 z dílen Petera Hewitta a pokračování od Tima Hilla, filmy, jež předcházely celovečerním animákům Marka A. Z. Dippého.

Podle všeho nebyl tolik oblíbený komiksový Garfield z pera Jima Davise určen pro plátna kin a oči filmových diváků…

Časy a místa projekcí filma naleznete zde.

Foto Palace Pictures
 

Alžběta Jílková

Komentáře (6)

fnaf 2023-07-04 09:25:12
I find this subject to be really intriguing, and I would want to acquire further knowledge about it, I am not sure where to seek for this information. Thank goodness you started this conversation, and now I'm crossing my fingers that everyone will be able to give me a hand.
Games-Download365 2023-03-08 03:46:24
Old games often come in the .ISO or other ROM formats. ISOs and ROMs are electronic versions of original game discs released on CDs or DVDs. In order to install and play these games on Windows, users need to mount the ISO/ROM to a virtual computer drive.
reps jordans 2022-11-05 08:49:00
The point is to be a little tricky when you are looking for shoes for the holiday.
game developers 2022-10-30 07:35:54
Now obviously, we're a little bit biased because we are proud of our web team design approach, but we'll still try to be fair and reasonable to freelancers out there too.
among us pro 2022-10-06 08:45:53
Despite of the strong and heavy competition given by powerful gaming devices like the Xbox and PlayStation,
slope game 2021-10-12 11:19:21
O první příčky oblíbenosti ale nedokáže bojovat ani napůl animovaný, napůl hraný Garfield ve filmu, ani Garfield 2 z dílen Petera Hewitta a pokračování od Tima Hilla, filmy, jež předcházely celovečerním animákům Marka A. Z. Dippého.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>