Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fresh film fest zve do nafukovacího kina (5)

2010-08-23 09:21

Ve středu 25. 8. bude v kině Aero zahájen další ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest. Při zahájení bude uvedena předpremiéra nového snímku Edgara Wighta, režiséra zombie-komedie Soumrak mrtvých, Scott Pilgrim proti zbytku světa. Festival potrvá 5 dní (do 29. 8.), bude se promítat na sedmi místech asi 150 snímků, z toho 50 jich bude soutěžních. Festival se poprvé ve své historii koná v Praze.

Nafukovací projekce
Už od začátku léta jste se mohli nechat na FFF navnadit během některé z filmových procházek městem Fresh Film Walks, kdy byly vybrané snímky promítány na zdi pražských budov a objektů. Z dobrodružných exteriérů se projekce přesunou téměř výhradně do interiérů kin, ale to nijak nesnižuje očekávání, které je s festivalem spojováno.

Promítat se bude v kině Aero, Světozor, v Divadle Ponec, Paláci Akropolis (kde bude i festivalové centrum), na Střeláku a ono zmíněné nafukovací kino se vzedme v žižkovském parku Parukářka. Slavnostní zakončení festivalu se odehraje na Nové scéně Národního divadla.

Co v kinodistribuci neuvidíte
Kromě studentských snímků a debutů bude možné na festivalu shlédnout i několik předpremiér celovečerních filmů nebo oceněné snímky, které do našich kin vůbec nemíří. „V nesoutěžní sekci Fresh Classics letos uvedeme celovečerní filmy, které byly oceněny na významných festivalech, nebo jsou to filmy úplně nové a jen v rámci Fresh Film Festu je možné je vidět v kinech,“ uvedl umělecký ředitel Jan Stehlík. Tím bude například vítězný film letošního festivalu Sundance, válečný dokument Restrepo, který sleduje americkou četu v Afganistánu. Natočila ho dcera Ridleyho Scotta, Jordan Scottová.


Restrepo - trailer

Na festivale budou už tradičně uděleny čtyři ceny ve čtyřech soutěžích. Fresh Generation (soutěž prvních a druhých celovečerních filmů), Hlavní mezinárodní studentská soutěž (soutěž hraných a dokumentárních filmů), Theatre Optique (soutěž animovaných a experimentálních filmů), V nové sekci Fresh Czech (soutěž tuzemských studentských filmů) porota udělí Cenu České televize. Chybět nebude Cena diváků. Hlavní mezinárodní studentská soutěž letos nemá českého zástupce. „Měli jsme zájem o film FAMU Příznaky režiséra Tomasze Winského, ale snímek nebyl bohužel před uzavřením soutěže dokončen,“ říká Jan Stehlík.

Doprovodný program a vstupné
Po všech pět dní bude festival doprovázet hudební program v Paláci Akropolis, v neděli se u mikrofonu sejdou “hlasatelé“ Rádia IVO, ale to není zdaleka vše. Více ZDE. Vstupné na jednotlivé projekce s výjimkou Letního kina Střelák (89 kč) je 69 Kč, na Parukářku je vstup zdarma, ale můžete si pořídit i výhodné akreditace. Podrobnosti o vstupenkách a akreditacích najdete ZDE.

V programu si můžete zalistovat ZDE

kaca,tz

Komentáře (5)

Karma Johnson 2020-04-07 03:52:27
Great Post. Also Checkout <a title="https://geeksmatrix.com/terrarium-tv-apk/" href="https://geeksmatrix.com/cyberflix-tv-apk/">https://geeksmatrix.com/terrarium-tv-apk/</a>
Cody Sams 2020-01-04 08:12:03
Really dope and lovely post my brother. You've done an splendid work here. http://openspacebaltimore.com/
vahila9 2019-12-10 08:13:29
Nice blog post. Thanks for sharing this informative blog with us http://bestbusinessforstartups.xyz/
venu456 2019-12-05 01:13:49
That is a great tip especially to those new to the blogosphere. http://cricketlivescore.online/
titanium tv download 2019-07-20 01:09:14
Thanks for the invitation, man. I appreciate that public invitation to movie lovers and I love watching hell lot of movies and tv shows in Titanium TV App.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>