Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fresh Film Fest 2013 (15)

2013-08-07 11:55

28.8. - 1.9.2013
Praha: Kino Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut, Letní kino Riegrovy sady

10. ročník Mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest

Podorobné informace vč. program na www.freshfilmfest.net


Předkrm „fanatického“ Fresh Film Festu: dokument o praktikách scientologické církve s diskusí - 7. srpna v pražském NoD Roxy

Mezinárodní festival Fresh Film Fest připravil na 7. srpna do pražského Experimentálního prostoru NoD Roxy filmový „předkrm“, který ilustruje téma letošní hlavní sekce – fanatismus. „Dokumentární snímek Scientologists at War skrze příběh vysoce postaveného činitele, jenž scientologickou církev opustil, odkrývá praktiky tohoto kontroverzního hnutí populárního u amerických celebrit,“ přibližuje uváděný film ředitelka festivalu Radka Weiserová. Po skončení bude následovat diskuze s odborníky na náboženství, sekty a kulty - Zdeňkem Vojtíškem a Ivanem Štampachem. Projekce začíná v 19.30 a vstup je zdarma. Desátý ročník Fresh Film Festu proběhne od 28. srpna do 1. září v pražských kinech i pod širým nebem v Riegrových sadech. Nabídne více než 150 projekcí a řadu doprovodných programů. Více informací na www.freshfilmfest.net.

Dokumentární snímek Scientologists at War (2013) zkoumá scientologické hnutí očima jedinců, kteří se ho po letech rozhodli opustit a museli tak čelit nepřetržitému sledování, finanční likvidaci, odstřižení od přátel i rodinných příslušníků a jiným praktikám, kterým jsou ti, kteří se rozhodnout se scientologickou církví rozloučit, podrobováni. Hlavní postavou je Marty Rathburn, bývalá pravá ruka hlavního představitele scientologické církve Davida Miscavige, jehož boj proti bývalým souputníkům film zachycuje. Film se dotkne i jednoho z nejslavnějších přívrženců tohoto hnutí - Toma Cruise, pro něhož Marty Rothburn delší dobu pracoval.

Tématem hlavní programové sekce letošního Fresh Film Festu se stal fanatismus. „A to jak ve smyslu značící pozitivní umanutí a horlivost, tak i negativní posedlost nějakou myšlenkou,“ vysvětluje umělecký ředitel Jan Stehlík. „Chceme ukázat, jak se v oblasti filmu zobrazuje fanatismus – a to jak nacionální, etnický či rasistický, tak i třeba konzumní nebo spotřební,“ doplňuje. První potvrzenou retrospektivou, která se k tomuto tématu vztahuje, je kolekce snímků britského politicky provokativního režiséra Alana Clarka, u něhož začínali herci jako Tim Roth, Gary Oldman nebo Ray Winstone.

Hlavní „fanatickou“ sekci doplní soutěže celovečerních debutů a studentských filmů, zvláštní uvedení, distribuční premiéry, koncerty, workshopy, diskuse, výstavy a party. „Celkově se můžete těšit na výběr 150 snímků, které jinde nemáte šanci vidět – progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,“ uzavírá Radka Weiserová.
Projekce Fresh Film Festu proběhnou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut, kino Ponrepo a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

Autory letošního „fanatického“ vizuálu se stali grafický designer Jiří Troskov a mladý nadějný fotograf Jaroslav Moravec. Festivalová znělka, která z vizuálu vychází, vznikla v režii talentovaného režiséra reklam a videoklipů Štěpána FOK Vodrážky ve spolupráci s produkční společností Punk Film:
http://www.youtube.com/watch?v=elpdJifmMW4
http://www.youtube.com/watch?v=-AeYxa0o-VY
http://www.youtube.com/watch?v=U6GdxgGbiDo
Komentáře (15)

英文補習 2023-02-18 11:56:28
I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.
物理補習老師 2023-02-15 10:31:55
Wow this was amazing. I was just about to look for some expert and educative content like this, I am grateful that I have frequented here!
Shuttle Bus Toronto 2023-01-24 09:29:57
Know your goal and dates (flexible dates are good enough to start with!)
patente b 2022-12-03 11:21:50
Can You Re-Take Exactly the Same Test Again if Needed? If you didn't do well in your last training session you might want to re-take the very same test again to better understand questions which you didn't answer well.
How to apply Indian e visa? 2022-05-05 01:29:57
Hello everyone, Many people ask, How to apply Indian e visa? You can read about applying for an Indian e visa eta through our website.
India travel visa 2022-04-29 08:16:38
Good morning friends, Are you interested in traveling in India.Yes, now India is open for tourism, You can apply for an India travel visa. And you can read more details about India travel visa through our India travel guide.
tourist visa India US citizen 2022-04-27 07:30:15
I found this article to be very informative and innovative. One of the most valuable pieces of information. Thanks a lot. Getting a tourist visa India US citizen is available in the type of 30days, 1 year and 5 years visa also which is easy to get and track by Online process.
India emergency visa on arrival 2022-01-28 07:29:26
The India emergency visa on arrival is also a visa. As such, your urgent visa will be stamped in one of the airports that you use in India.
This is a topic that’s near to my heart… Many thanks!!! India visa for Australian citizens, US citizens are eligible to apply for the Indian eVisa. The process is completely online and there is no need to submit the paperwork in person to any Indian Embassy or Consulate.
kenya online visa 2021-11-29 08:47:58
Thank you The international travelers who travel to Kenya need kenya online visa. That they can apply online and can get the 24*7 customer assistant.
e visa Turkey 2021-10-21 08:03:51
Good post. I would like to thank you for the effort you put into writing this interesting and informative article. If you need a visa to enter Turkey, you can apply for Turkish Visit Visa and Visa Application Form Can fill e Visa Turkey. It usually doesn't take too long to process and obtain a Turkey Electronic Visa
john 2021-10-21 08:03:24
Good post. I would like to thank you for the effort you put into writing this interesting and informative article. If you need a visa to enter Turkey, you can apply for Turkish Visit Visa and Visa Application Form Can fill <a href="https://turkey-e-visa.com/">e Visa Turkey</a>. It usually doesn't take too long to process and obtain a Turkey Electronic Visa
star custom patches 2021-06-15 08:38:48
Thanks for taking the time to discuss this, I feel strongly about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with extra information? It is extremely helpful for me. <a href="https://www.starcustompatches.com/pvc-patches/">pvc patches</a>
온라인카지노 2021-06-05 06:40:58
Hello, I have browsed most of your posts. This post is probably where I got the most useful information for my research. Thanks for posting, maybe we can see more on this. Are you aware of any other websites on this subject.
fleet mattress 2021-03-05 01:51:55
The bed is a good mattress for the neck and shoulders. The mattress is designed to support the body and the spinal parts. The body is able to provide the comfort and support that the mattress has.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>