Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fresh Film Fest 2013

2013-08-07 11:55

28.8. - 1.9.2013
Praha: Kino Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut, Letní kino Riegrovy sady

10. ročník Mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest

Podorobné informace vč. program na www.freshfilmfest.net


Předkrm „fanatického“ Fresh Film Festu: dokument o praktikách scientologické církve s diskusí - 7. srpna v pražském NoD Roxy

Mezinárodní festival Fresh Film Fest připravil na 7. srpna do pražského Experimentálního prostoru NoD Roxy filmový „předkrm“, který ilustruje téma letošní hlavní sekce – fanatismus. „Dokumentární snímek Scientologists at War skrze příběh vysoce postaveného činitele, jenž scientologickou církev opustil, odkrývá praktiky tohoto kontroverzního hnutí populárního u amerických celebrit,“ přibližuje uváděný film ředitelka festivalu Radka Weiserová. Po skončení bude následovat diskuze s odborníky na náboženství, sekty a kulty - Zdeňkem Vojtíškem a Ivanem Štampachem. Projekce začíná v 19.30 a vstup je zdarma. Desátý ročník Fresh Film Festu proběhne od 28. srpna do 1. září v pražských kinech i pod širým nebem v Riegrových sadech. Nabídne více než 150 projekcí a řadu doprovodných programů. Více informací na www.freshfilmfest.net.

Dokumentární snímek Scientologists at War (2013) zkoumá scientologické hnutí očima jedinců, kteří se ho po letech rozhodli opustit a museli tak čelit nepřetržitému sledování, finanční likvidaci, odstřižení od přátel i rodinných příslušníků a jiným praktikám, kterým jsou ti, kteří se rozhodnout se scientologickou církví rozloučit, podrobováni. Hlavní postavou je Marty Rathburn, bývalá pravá ruka hlavního představitele scientologické církve Davida Miscavige, jehož boj proti bývalým souputníkům film zachycuje. Film se dotkne i jednoho z nejslavnějších přívrženců tohoto hnutí - Toma Cruise, pro něhož Marty Rothburn delší dobu pracoval.

Tématem hlavní programové sekce letošního Fresh Film Festu se stal fanatismus. „A to jak ve smyslu značící pozitivní umanutí a horlivost, tak i negativní posedlost nějakou myšlenkou,“ vysvětluje umělecký ředitel Jan Stehlík. „Chceme ukázat, jak se v oblasti filmu zobrazuje fanatismus – a to jak nacionální, etnický či rasistický, tak i třeba konzumní nebo spotřební,“ doplňuje. První potvrzenou retrospektivou, která se k tomuto tématu vztahuje, je kolekce snímků britského politicky provokativního režiséra Alana Clarka, u něhož začínali herci jako Tim Roth, Gary Oldman nebo Ray Winstone.

Hlavní „fanatickou“ sekci doplní soutěže celovečerních debutů a studentských filmů, zvláštní uvedení, distribuční premiéry, koncerty, workshopy, diskuse, výstavy a party. „Celkově se můžete těšit na výběr 150 snímků, které jinde nemáte šanci vidět – progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,“ uzavírá Radka Weiserová.
Projekce Fresh Film Festu proběhnou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut, kino Ponrepo a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

Autory letošního „fanatického“ vizuálu se stali grafický designer Jiří Troskov a mladý nadějný fotograf Jaroslav Moravec. Festivalová znělka, která z vizuálu vychází, vznikla v režii talentovaného režiséra reklam a videoklipů Štěpána FOK Vodrážky ve spolupráci s produkční společností Punk Film:
http://www.youtube.com/watch?v=elpdJifmMW4
http://www.youtube.com/watch?v=-AeYxa0o-VY
http://www.youtube.com/watch?v=U6GdxgGbiDo
Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>