Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Je libo přespat v kině?

2010-08-07 00:00

Jak se dá přes léto zatraktivnit kino? Ve Světozoru, Aeru a Oku na to mají originální recept...

Tato kina totiž čas od času připravují celonoční tématické programy, které zahrnují nejen filmové projekce, ale i možnost přespání v kině, včetně možnosti vidět chod kina zevnitř - například z promítací kabiny. Tyto akce jsou doposud vyhrazeny mladší věkové skupině - dětem a mládeži, ale podle ohlasů by mělo brzy dojít i na „generaci rodičů“.

Filmové noci probíhají v rámci širšího projektu Aeroškola, který nabízí pestrou škálu vzdělávacích a volnočasových programů pro děti, žáky a studenty různého věku. Speciální prázdninový program zahrnuje ještě dvě Filmové noci.

První z nich bude věnována režiséru Timu Burtonovi. Ten si ve svých filmech vypěstoval originální rukopis stojící na pomezí pohádky a hororu, dokáže vyprávět jako by s otevřenýma dětskýma očima a vytvářet tak nejen díky stylizovanému výtvarnému pojetí charakteristické rysy své práce. Stačí vidět jen pár jeho snímků, abyste si u dalšího, ačkoli nebudete znát předem jméno režiséra, okamžitě řekli: „Tak tohle je nejspíš Burton,“ a to nejen proto, že vám v poslední době často může napovědět Johnny Depp v hlavní roli. Filmová noc Tima Burtona, na které diváci mohou vidět filmy Mrtvá nevěsta Tima Burtona a Alenka v říši divů, proběhne v kině Světozor v úterý 10. srpna. Součástí programu pro registrované účastníky Filmové noci ve věku 12 až 18 let bude i možnost nahlédnutí do jedinečného plakátového archivu v prostorách za plátnem, hry, další filmy apod. Program Filmových nocí začíná v 16:00 srazem u pokladen a končí až v 9:00 ráno druhého dne společnou snídaní a odchodem z kina. Kapacita každé filmové noci je omezena jen na 20 účastníků, vyplatí se tedy rezervace na www.aeroskola.blogspot.com. Výše zmíněné dvě projekce jsou však přístupné i veřejnosti.

Další filmová noc se odehraje jen o šest dní později v pátek 16. srpna v kině Aero. Pro věkovou skupinu 15 až 18 let zde bude připraven celovečerní program na téma filmový komiks. Aeroškola zahrnuje samozřejmě i další aktivity: projekce pro školy, užší školní projekty nebo dětské filmové soustředění (tábor) Aertěk a doplňuje tak neustále se rozvíjející aktivity okolo pražských kin Světozor, Aero a Oko, popřípadě distribuční společnosti Aerofilms.

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>