Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Filmasia7

2011-11-29 14:09

7. asijský filmový festival Filmasia se uskuteční v pražských kinech Aero a Světozor 1.-4. prosince 2011. Uvede žhavé novinky z dálného východu i profil výjimečného korejského tvůrce Bonga Joon-ho.

V loňském roce jsme Filmasii zaměřili na soubor horkých novinek z asijských produkcí a letos v tom chceme pokračovat,“ říká ředitelka festivalu Karla Stojáková.

 Festival uvede například film Samuraj bez meče, což je nová komedie Hitoshiho Matsumota, režiséra fenomenální absurdní frašky Symbol, tentokrát o bývalém samurajovi, který musí během třiceti dnů rozesmát zapšklého synka místního knížete. Další uváděný film Man from Nowhere je precizní thriller a zaslouženě nejnavštěvovanější korejský film roku 2010. Bývalý tajný agent v něm jde po stopách obchodníků s orgány, když unesou holčičku, která mu byla jedinou blízkou osobou...

Z nabídky japonského, hongkongského a korejského filmu si vybíráme nejnovější díla s důrazem na žánrovou pestrost, která náš festival vždy zdobila,“ komentuje to dramaturg Jiří Flígl.

Speciální pozornost bude 7. Filmasia věnovat tvorbě korejského tvůrce Bonga Joon-ho, jemuž festival připraví profil. Bong Joon-ho patří mezi nejosobitější asijské filmové tvůrce. Studoval sociologii a absolvoval Korejskou filmovou akademii. Debutoval v r. 2000 celovečerním titulem Pes, který štěká, nekouše. Následující Vzpomínky na vraždu (2003) ho celosvětově proslavily. V Česku byl omezeně k vidění i jeho žánrově hybridní vysokorozpočtový Mutant (2006) a intimní drama Matka (2009).

Další informace o programu budeme postupně přidávat na webovou adresu:
www.filmasia.cz

Režisér Bong Joon-ho osobně na Filmasii!

Korejský filmař světového jména osobně uvede některé z filmů, promítané v rámci své retrospektivy na 7. asijském filmovém festivalu Filmasia. S diváky se setká v rámci nedělního programu 4. prosince. Celý festival se koná v pražském kině Světozor 1.-4. prosince 2011.

Bong Joon-ho patří mezi nejzásadnější asijské filmové tvůrce. Debutoval v r. 2000 celovečerním titulem Pes, který štěká, nekouše. Následující Vzpomínky na vraha (2003) ho celosvětově proslavily. Velký úspěch zaznamenal jeho žánrově hybridní vysokorozpočtový Mutant (2006) a intimní drama Matka (2009), uvedené také na MFF Karlovy Vary. Všechny jmenované filmy i povídkový triptych Tokio! budou na 7. Filmasii k vidění.„Myslím, že nemusíme dodávat, že z návštěvy Bonga Joon-ho jsme upřímně nadšení. Některé jeho filmy jsme už dříve uváděli a režisér rozhodně patří mezi naše velké oblíbence,“ říká Karla Stojáková z pořádající společnosti Axman Production.

Zahajovacím filmem 7. Filmasie ve čtvrtek 1. prosince bude snímek Bongova krajana. Ve válečném eposu Přední linie se režisér Jang Hoon věnuje otázce rozdělení Korejského poloostrova a bojům o strategický bod mezi Severem a Jihem. Z dalších filmů jmenujme Život bez zásad od  hongkongského matadora Johnnieho To, thriller Odposlechnuto 2 anebo korejskou verzi námětu, na kterém stojí někdejší americký hit Nebezpečná rychlost, s názvem Quick.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>