Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Eiga-Sai není jen přehlídkou japonských filmů

2012-01-18 10:24

Hlavní osu festivalu japonských filmů Eiga-Sai tvoří pochopitelně ukázky ze současné japonské kinematografie, není to ale vše, co festival nabízí. Neméně zajímavá jsou i divadelní představení, výtvarné dílny, výstavy, nebo ukázky samurajského souboje, které budete moci shlédnout v rámci Japonského víkendu 21-22. ledna, který proběhne v prostorách paláce Lucerna, stejně jako zbytek festivalového dění. Festival Eiga-Sai potrvá od 20. do 26. ledna.

Ten chlap je magor!(1989)
Svou karieru začal Kitano Takeshi jako jeden z dvojice komiků, která vystupovala pod názvem, který zní v anglickém překladu "The Two Beat!“. Brzy se prý stal jedním z nejoblíbenějších japonských komiků. U toho ale zdaleka neskončil. V druhé polovině osmdesátých let se začal profilovat jako filmový tvůrce, a to hned jako režisér, scénárista i herec v jednom. Jako takového ho také budete mít možnost poznat během letošního ročníku Eigi-Sai, jehož podtitulem a hlavním tématem je právě pocta Kitano Takeshimu.

Filmovou přehlídku zahájí jeho snímek Ohňostroj (1998), který je sice momentálně vyprodaný, nicméně organizátoři radí zkusit štěstí dnes, ve středu 18. ledna kolem 15 hodiny, kdy se do prodeje vrací nepotvrzené rezervace. Za své filmy získal řadu mezinárodních ocenění a i u nás je dobře znám jeho snímek Samuraj (2003). Kromě bohaté filmografie má Takeshi na kontě kolem padesáti knih a navíc prý v Japonsku účinkuje v pěti televizních pořadech týdně.


Festivalová znělka

Víkend po Japonsku
Celý první víkend festivalu se budete moci seznamovat s japonskou kulturou z různých úhlů. Program je určený jak pro dospělé, tak pro děti, které se budou moci zúčastnit výtvarných dílen. Čeká je například dílna stínového divadla s japonským loutkařem Noriyuki Sawou, kde se pokusí vytvořit tradiční papírové loutky a sehrát pak s nimi improvizované představení. Dílna se bude konat v sobotu 21. ledna od 16.00 do 18.00.

Nebudou ale chybět ani ochutnávky japonské kuchyně s výkladem, ikebana, nebo samurajské souboje. Jednotlivé vstupenky na filmy stojí 80 korun a určitě doporučujeme včasné rezervace, stejně tak na některé pořady japonského víkendu je nutná předchozí registrace. Vše potřebné se dozvíte ZDE.


Kitano Takeshi, Samuraj (2003)

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>