Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jubilejní Febiofest udělí pět Kristiánů (2)

2013-03-12 23:19

Letošní ročník filmového festivalu Febiofest (14. 3. – 22. 3.) je v pořadí již dvacátý a slibuje opět řadu podnětných setkání se zajímavými hosty a hlavně pořádnou dávku světové  kinematografie. Během osmi dní se bude promítat 190 filmů, které jsou rozděleny do 23 programových sekcí.

Jak vybrat ten správný film
Při takovém filmovém nášupu je jasné, že nebude vůbec jednoduché si vybrat. V programu se můžete orientovat hned podle několika klíčů. Příznivci pěkně zpracovaných excelových tabulek si celý program mohou stáhnout, vytisknout a třeba vylepit na stěnu. Budou mít dokonalý přehled o tom, co se ve kterém okamžiku na festivalu děje. Pokud se potřebujete orientovat hlavně podle vašich časových možností a filmy vybíráte spíše intuitivně, je to volba právě pro vás.

Další možností je listovat programem po dnech přímo na stránkách festivalu, řadit si přehled po jednotlivých sálech, nebo podle času. Zajímá-li vás rozdělení filmů do programových sekcí a jejich podrobnější charakteristika, i na vás organizátoři festivalu mysleli. Nejen, že si tak vyberete podle preferencí, ale dozvíte se mnohé i o dramaturgii festivalu. Přesvědčte se v přehledu filmových sekcí. Důmyslnější vyhledávání snímků nabízí katalog, kde si snímky můžete třídit nejen podle sekcí, ale i zemí původu, nebo režisérů.


Znělka letošního Febiofestu

Hosté
S výběrem filmu souvisí také možnost potkat se se zajímavými hosty festivalu. Hosté na festival přijíždí uvést své filmy ve specializovaných poctách, jiných tematických sekcích, nebo jako členové porot. Můžete se těšit, že potkáte polského režiséra Krzysztofa Zanussiho, který byl mimo jiné poradcem papeže v oblasti audiovizuální kultury.

Na Febiofest přijede skandinávský režisér Jan Troell, který zde v roce 2003 uvedl svou retrospektivu a tentokrát přiváží autobiografický snímek Poslední věta. Svůj krátký, ale Evropskou filmovou akademií oceněný snímek Superman, Spiderman anebo Batman přiveze rumunský režisér Tudor Giurgiu. Z místních herců a tvůrců festival navštíví slovenská herečka Zdena Studenková a režisér Saša Gedeon, na jehož slibovanou novinku Klíč ke snu se velmi těšíme (nebude uvedena na festivale, ale v průběhu letošního roku). Hostů celkem na festival přijede na čtyřicet. Festival mimořádně udělí 5 cen Kristián za přínos světové kinematografii, Grand Prix a ceny v nové středometrážní soutěži.

Doprovodný program - Febiofest Music Festival 2013
Stejně jako v předchozích letech se i letos návštěvníci festivalu mohou těšit na bohatý hudební doprovodný program. Ten proběhne od pátku 15. 3. do pátku 22. 3. 2013 v garážích, v -3. podlaží multikina Cinestar Anděl. Koncerty kapel mnoha hudebních žánrů začínají každý den v 18.30, v noci zahrají DJs z Radia 1. Kompletní program music festivalu najdete TADY.

Kina, vstupenky a festivalový servis
V Praze se bude promítat ve dvou kinech, z nichž jedno má 12 sálů. Jsou jimi Malostranská beseda a Cinestar Anděl.  Předprodej vstupenek začal 6. 3. a v tuto chvíli jsou hrubým odhadem z poloviny až dvou třetin u některých snímků lístky již vyprodané. Takže určitě neváhejte. Vstupné na festival je jednotné, 89 korun. Nevyzvednuté vstupenky budou uvolněny do prodeje vždy 10 minut před promítáním na tzv. „last minute“ pokladně. Podrobnosti o rezervacích a vstupném najdete TADY.

Dění na festivale můžete také sledovat na jeho facebookových stránkách, momentálně je tam například výzva všem, kteří jsou ochotni roznést po Praze letáky. Dostanou za to odměnu - sadu lístků na festival. Více ZDE.

Festival se posléze přesune do regionů, více najdete přímo na stránkách festivalu TADY.

kaca

Komentáře (2)

leptitox discount code 2020-04-05 10:59:30
Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing. Keep blogging,
yoga burn discount 2020-04-05 10:59:01
Two full thumbs up for this magneficent article of yours. I've really enjoyed reading this article today and I think this might be one of the best article that I've read yet. Please, keep this work going on in the same quality.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>