Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bollywood na Střeláku – Den indické nezávislosti (10)

2011-08-12 11:36

Bollywoodské léto 2011 – Střelecký ostrov

Na 15. srpna připadá indický státní svátek Den nezávislosti Indie. Toho dne v roce 1947 skončila britská vláda nad Indií. Festival bollywoodského filmu proto spolu s Velvyslanectvím Indie připravili již tradiční oslavu tohoto velkého dne. Jako každý rok mají lidé možnost nasát indickou atmosféru přímo v centru Prahy na Střeleckém ostrově.

Hlavním programem bude promítání nejúspěšnějšího bollywoodského filmu, který je od roku 1995 dodnes promítaný v bombajských kinech! Jedineční Shahrukh Khan a Kajol se objeví společně v hlavní roli filmu Dilwale Dulhania Le Jayenge (Statečné srdce získá nevěstu).

Před samotnou projekcí filmu proběhnou od 20:00 taneční vystoupení skupiny GARAM MASALA, jejíž název přímo „voní Indií“. Garam Masala je totiž směs indického královského koření, která není vždy stejná, a přesto je pro Indii typická. Toto jméno prozrazuje, že indický moderní tanec - bollywood, chce skupina, pod vedením Venduly Uhýrkové, ponechat v jeho různorodosti a pestrosti.
 
Od začátku akce mohou návštěvníci ochutnávat na místě také něco z indické kuchyně, popíjet speciální indický čaj nebo si vyzkoušet zajímavou indickou hru carrom.

Promítáním filmu Dilwale Dulhania Le Jayenge zároveň pokračuje tzv. Bollywoodské léto. Bollywood totiž s projekcí vyráží do letních kin, kdy během prázdninových dní navštíví pět měst v ČR! Další indické filmy, komerční i nekomerční, můžete v Praze vidět během již 9. ročníku Festivalu bollywoodského filmu od 6. do 9. října 2010 v kinech Světozor a Evald.

Více informací na: www.bollywood.cz


Den indické nezávislosti
Letní kino Střelecký ostrov
15. 8. 2011, Praha
20:00 – taneční skupina Garam Masala
21:20 – film Dilwale Dulhania Le Jayenge
(Statečné srdce získá nevěstu)
Vstupné: ZDARMA


----------------------------------------------------------------
O filmu:
Statečné srdce získá nevěstu
(Dilwale Dulhania Le Jayenge)
1995, 189 minut
režie: Aditya Chopra
hrají: Shah Rukh Khan, Kajol, Amrish Puri, Farida Jalal, Anupam Kher, Karan Johar
titulky: české a anglické
 
Nejlepší označení tohoto filmu je „rodinný film“. Je to nejen typická zábava pro celou rodinu, ale rodina je zde vlastně ústřední postavou. Singhovi žijí už dvě dekády v Londýně, přesto otec stále lpí na indických tradicích a z tohoto důvodu chce svou dceru Simran provdat za syna svého známého. Dívka však potká mladíka jménem Raj, do kterého se beznadějně zamiluje. Její cit nezůstane neopětován, ale když otec zjistí, že Simran se zamilovala, nařídí přestěhovat se zpátky do Indie a uspíšit přípravy na velkolepou svatbu. Raj se však Simran nechce vzdát za žádnou cenu a následuje Singhovi do Indie a snaží se získat svou vyvolenou.
 
Tento film byl velmi úspěšný jak komerčně tak u kritiky a zejména se mu podařilo dobýt srdce indické komunity po celém světě. Později vzniklo velké množství filmů, kopírujících či napodobujících půdorys příběhu, mnoho diváků z druhé generace imigrantů film přijalo za svůj. Tehdy již slavné hvězdy Shahrukh Khan a Kajol se zde poprvé potkaly na plátně a vytvořily ideální bollywoodský pár. Trpělivost diváků bývá po více než třech hodinách sledování filmu bohatě odměněna vyvrcholením příběhu na indické svatbě.

Komentáře (10)

great site 2022-04-08 06:28:01
Its like you read my mind! You seem to know so much about this,like you wrote the book in it or something.
Backlinkai 2022-03-18 08:42:47
It is just plain suicide writing an article that is too general aimed at everybody. That will get you nowhere on the web.
Sports 2022-03-17 09:18:17
Both men and women can reap massaging benefits. But did you know that there are certain types of women that really need the extra mile when you massage them? The 3 women types are females who are pregnant, have PMS (pre-menstrual syndrome) and menopause (cessation of menstruation cycle, usually at the age of 50 years old).
바카라사이트 2022-03-13 09:36:37
That is one can choose his or her own team as well as the techniques that will be used to play the game. Online football games are very many on the internet. That is there are those for children as well as adults. One can also play the games with his or her friends making it more exciting.
how to build underground bunker 2022-03-13 06:13:46
Air Ionizer Systems - Designed to change the polarity of airborne particles, air ionizers create negative ions, which cause a magnetic bonding of the affected airborne particles.
keluaran togel 2022-03-11 09:24:37
Nowadays, there are a lot of different places out there that you can go to in order to get the option to enjoy free slots
flat pack assembly 2022-03-09 07:52:21
Many other superb services can be obtained by flat pack assembly businesses, such as helping move the household furniture to the specified area (after construction), eliminating all waste (including all cardboard boxes, plastic covering, bubblewrap etc) and even affixing the furnishings to the walls (via anchoring screws and fixings).
The ranks of cards are arranged as follows: straight flush, four of a kind, full house, flush, straight, three of a kind, two pair and one pair. The judging of hands will be based on the priority of ranks. Take note that in the above order, straight flush is the highest rank and one pair on the other hand is the lowest.
Schmuck 2022-02-08 07:58:15
You may want to stick with a simple necklace with one pearl, or a simple diamond necklace. Bridesmaids can also put precious gems and studs in their hair.
Gluteboost 2022-02-05 09:09:40
It is quite understandable that if nothing has ever worked for you, you might be inclined to seek alternative methods such as creams, pills, and perhaps bum implants.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>