Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

V Aeru vyhlásí vítěze soutěže „kraťasů“

2012-11-26 15:29

Kino Aero se již podeváté hlásí se soutěží krátkých autorských filmů. U Aerokraťasu nerozhoduje profesionální technika, ani zpracování přihlášených filmů. Daleko více se cení autorská odvaha a upřímnost. Slavnostní vyhlášení vítězů a projekce vítězných filmů se bude konat v kině Aero 30. listopadu 2012.

Začínali v Praze s jedním kinem. Dnes provozují kina tři (Aero, Světozor, Bio Oko), k tomu filmový obchod, distribuční společnost, pravidelně pořádají nebo se podílejí na řadě filmových projektů a festivalů... To vše zvládla za poslední desetiletí parta lidí kolem kina Aero. Pohledem do historie je jednou z jejich nejstarších a nejtradičnějších side - projektů soutěž Aerokraťas.

Aerokraťas je otevřenou možností pro amatérské, profesionální i dětské tvůrce (filmová výchova je také jednou z linií činnosti Aera.) Tvůrcům umožňuje nejen uvedení jejich díla na velkém plátně, ale i získat porovnání s ostatními umělci, kteří tvoří v podobných podmínkách. Pořadatelé letos připravili pro soutěžící osm kategorií. Zatímco ještě v minulém roce byla hranice délky přihlášeného filmu desetiminutová, v letošním roce už musela být pro velký počet soutěžních projektů snížena na minut sedm. Kategorie tedy tvoří:  1. Nejlepší amatérský film do 7 minut,  2. Nejlepší profesionální film do 7 minut,  3. Nejlepší Aerominutka (rozumějte film s max. stopáží jedné minuty), 4. Nejlepší dětský film do 7 minut, 5. Divácká cena pro film do 7 minut, 6. Divácká cena pro Aerominutky, 7. Divácká cena pro dětský film a doplňkovou kategorií je Nejlepší velký plakát k malému filmu.

Aerokraťas se nijak žánrově nevymezuje, jeho rozptyl je tedy tak široký, jak jen film jako medium umí být. O diváckých cenách se předem rozhoduje on-line hlasováním. O ostatních rozhodne profesionální porota, v níž tento rok zasedají režisér reklam Jakub Kohák, herec Jiří Mádl, filmová kritička Darina Křivánková a ředitelka Aeroškoly Linda Arbanová. Přihlášky pro tvůrce byly již uzavřeny na konci září, proto máte na kanálu Youtube:  http://www.youtube.com/user/Aerokratas/videos?flow=grid&view=1 možnost shlédnout všechna přihlášená díla. (Například tradičně nejobsazovanější kategorie amatérských filmů čítá letos 45 projektů!)

30. listopadu budou v kině Aero slavnostně vyhlášeny a promítnuty vítězné filmy, které se v následujícím roce stanou oficiálními předfilmy pravidelně promítanými před běžnými projekcemi celovečerních filmů v kině Aero.
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>