Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Potěší

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

A- Team: Tým drsných mužů a hodných hochů

2010-06-17 00:00

Trocha lásky, přiměřeně napětí, nadmíra šílené akce a zběsilého střihu. Výsledkem je dvouhodinová akční, téměř béčková podívaná, která nenudila ani nesmlouvavé odpůrce drsných chlápků zabijáků a nepřehledných stříleček, natož pak všechny její skalní příznivce. Akční krimi snímek A-Team o čtyřech vtipem hýřících členech tajné služby armády Spojených států vstoupí do kin už dnes.

Komiksový A-Team se opět vrací na plátna kin a do budoucna snad i na obrazovky televizorů. Už v průběhu osmdesátých let sklidila čtveřice speciální armádní jednotky u amerického publika nemalý úspěch, stejně jako jejich prapůvodní komiksoví hrdinové. Návrat A-Teamu tak nemohl být jen tak ledabyle ledajaký. Výběr herců podléhal přísným kritériím a režisér Joe Carnahan nešlápl vedle. Do role Johna Smithe, Hanibala a charismatického vůdce týmu obsadil tvář Schindlerova seznamu Liama Neesona, hezouna Templetona Pecka si zahrál Bradley Cooper, a nechybí ani Bosco Albert B. A. Baracus alias Mr. T a bláznivý, ale neomylný letec H. M. Murdock.

Nástup na scénu těchto drsných chlapíků už předznamenává i nejistou budoucnost psanců a vyhnanců. Rangerové se musí dát opět dohromady poté, co se vymaní ze všech průšvihů a spárů mexických zabijáků. Úprku na americký vzdušný prostor předchází několik stříleček, rvaček, bouraček a ostrých slov. Digitální efekty obracejících se helikoptér, rychle uhýbajících před kulkami protivníka, jsou umocněny střelhbitým až nepřehledným střihem, který ale v tomto případě dodává střihovým montážím správný akčně béčkový šmrc, že až ztrácíte přehled o tom, co se právě děje a kdo je hlavou dole či nahoře.

I příběh členů A-Teamu jde z kopce do kopce. Dynamické zápletky se proplétají s neočekávanými výsledky a vyústěními. Komu můžete důvěřovat? CIA, jejíž všichni členové se jmenují „Lynch“? Kapitánovi, který odrazuje svou tajnou jednotku od mise? Federální jednotce, jež se zmítá na pomezí armády a CIA? Odpovědi na tyto otázky jsou otevřené, příběh nabírá vždy nečekaně nového rozměru a směru. Hlavní linií příběhu však zůstává honba za štočky, na kterou se nabalují další a další východiska a hlavně peripetie, která ale zároveň může dokázat nevinu odsouzenců elitního komanda. Členové A-Teamu jsou vyloučeni z armády, zabavují se jim hodnosti a je jim odněta svoboda na dobu 10 let. Čas odplaty za křivé obvinění přichází ale už nečekaně brzy…

Film je vyrovnaný, vše zapadá do pomyslného ozubeného kolečka. Akční scény se zmítají v nepřehledném množství krátkých časových sekvencí, povzbuzované rytmickou a silně bassovou muzikou, dialogy jsou plny sarkastického humoru a drsných, rádoby vtipných (ve výsledku ale opravdu vtipných) slovních přestřelek. Hrdinové neztrácejí svůj nonšalantní šarm ani poslání: chtějí očistit svá jména od obvinění z činu, který nespáchali, a zajistit spravedlnost a pořádek ve státní správě.

Dvě hodinky v blízkosti Hanibala, Hezouna, B. A. Baracuse a kapitána Šílence uplynou jako nic, dynamický soundtrack rozseká ušní bubínky téměř napadrť, ale přesto z kina neodejdete zklamaní, pokud čekáte trochu béčkovou, trochu profesionální akční a stejně vtipnou podívanou.

Časy a místa projekcí filmu naleznete zde.

Foto BontonFilm

Alžběta Jílková

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>