Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Kina – Filmové pecky

Nemějte od Hobita příliš velká očekávání
2013-02-25

Nemějte od Hobita příliš velká očekávání  (31)

Nechť mě filmoví fanoušci rozcupují, ale návštěvu 3D Hobita, který u nás právě vstupuje do kin, byste měli určitě zvážit.
 
Smutný film o konci světa
2013-01-30

Smutný film o konci světa  (8)

Melancholii Larse von Triera už asi nikdo neodpáře skandální nálepku, kterou dánský režisér na svůj zatím poslední film nalepil díky nejapným řečem o nacistech.
 
Prosím potlesk, Králova řeč se povedla
2013-01-30

Prosím potlesk, Králova řeč se povedla  (5)

Nový anglický král, Jiří VI. má vadu řeči. Koktá. Před sebou několik zásadních projevů.
 
Alois Nebel
2011-09-29

Alois Nebel  (20)

“Po kolejích se dostanete všude, do Lisabonu i do Osvětimi, do vlastní minulosti i do pochybností, které vám zanechali rodiče, příbuzní a přátelé...”
 
Zážitková exkurze do sedmdesátek: Máte Občanský průkaz?
2011-02-17

Zážitková exkurze do sedmdesátek: Máte Občanský průkaz?  (5)

Džíny z Tuzexu, modrá knížka, výjezdní doložka. Klasické symboly normalizace. Pro občana socialistického Československa 70. let to byla vytoužená a často nedostupná přání.
 
Werichovy pohádky ožívají potřetí
2011-02-09

Werichovy pohádky ožívají potřetí  (4)

Téměř dvouleté natáčení, přes 70 zhotovených loutek a asi tak tisíc ostatních rekvizit má na kontě zbrusu nové zpracovaní posledních tří pohádek pro dospělé Jana Wericha z nesmrtelné knihy Fimfárum.
 
Gulliverovy cesty míří do kin
2011-01-19

Gulliverovy cesty míří do kin  (16)

Do kin přichází snímek inspirovaný cestopisnou satirou Jonathana Swifta Gulliverovy cesty.
 
Wall Street: Návrat do světa velkých peněz
2011-01-06

Wall Street: Návrat do světa velkých peněz

„Chamtivost je dobrá,“ zaznělo před více než 20 lety z úst prohnaného finančníka Gordona Gekka ve filmu Wall Street.
 
Iluzionista: Chomet čaruje a okouzluje
2010-10-23

Iluzionista: Chomet čaruje a okouzluje  (3)

Talentovaný Francouz Sylvain Chomet opět dokazuje, že k nejpříjemnějším filmovým kouzlům patří extrémní pracovitost a smysl pro detail.
 
Polański provokujícím mužem ve stínu
2010-07-28

Polański provokujícím mužem ve stínu  (700)

Muž ve stínu (Ghost writer), zatím poslední film tragicko-skandálními osudy zmítaného oscarového režiséra Romana Polańského, byl oceněn na letošním ročníku filmového festivalu Berlinale. Polański si ale pro svého Stříbrného medvěda přijet nemohl, je totiž v domácím vězení ve své švýcarské chatě kvůli třicet let starému sexuálnímu skandálu. Své kostlivce ve skříni má i jedna z hlavních postav filmu.
 
Shrekovi ještě neodzvonilo
2010-07-18

Shrekovi ještě neodzvonilo  (11)

Čtvrtý a už definitivně poslední díl Shrekovy ságy se navrací k úspěšným počátkům: film má vtip, myšlenku, celkem propracovaný příběh a modernost 3D vizualizace, ačkoliv se ve své kráse plně nepředvedla.
 
Je možné utéct uměle vytvořené realitě?
2010-04-03

Je možné utéct uměle vytvořené realitě?  (15)

Britský režisér a syn extravagantní hudební ikony Davida Bowieho Duncan Jones přichází se svým celovečerním debutem. Film Moon je vesmírným psychologickým sci-fi dramatem o tom, zda jde najít sebe sama a jakou může mít naše „JÁ“ podobu. Není snad nejhorší narazit na sebe samého? A zjistit, že dosavadní život se opírá o uměle implikované iluze? Snímek má premiéru 1. dubna. Příznačně na apríla.
 
Alenka v říši divů
2010-03-03

Alenka v říši divů  (5)

Bylo líné, teplé odpoledne a Alenka seděla venku na lavičce a nudila se. Její sestra četla jakousi nezábavnou knížku, v níž nebyl jediný obrázek a ospalá Alenka přemýšlela, co bude dělat. Vše zničehonic vyřešil odkudsi se vynořivší bílý králík.
 
IMAGINÁRIUM DR. PARNASSE: GILLIAMOVA SMLOUVA S ĎÁBLEM
2010-01-23

IMAGINÁRIUM DR. PARNASSE: GILLIAMOVA SMLOUVA S ĎÁBLEM  (5)

Nejnovější snímek Terryho Gilliama již proslul především nešťastnými okolnostmi svého vzniku. Ty se na výsledku jistě nepodepsaly v dobrém, přesto z nich režisér vyšel se ctí a stvořil film, který opět nezklame všechny fanoušky nespoutané imaginace. Imaginárium, v jehož neohraničeném prostoru si režisér mohl uskutečnit mnohé ze svých tvůrčích snů, je však zároveň jeho smlouvou s ďáblem: a jakkoliv jistě stojí za vidění, ukazuje i věčnou ošidnost podobných smluv.
 
ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME, I V ROCE 2010
2010-01-16

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME, I V ROCE 2010

Brýle, intelektuální řeči, minimální úspěch u opačného pohlaví a komplexů tolik, že by to stačilo celému autobusu začínajících optimistů a ještě by zbylo na řidiče. Takový popis je typický pro postavy Woodyho Allena. A jelikož Allana Felixe hraje právě Woody, už víte, s kým budete mít tu čest.
 
SHERLOCK HOLMES JAK HO (NE)ZNÁTE
2010-01-14

SHERLOCK HOLMES JAK HO (NE)ZNÁTE  (3)

Kdo alespoň trochu zná Sherlocka Holmese, ten ví. Kdo alespoň trochu zná filmy Guye Ritchieho, ten snad taky ví. Když se však ohlásilo, že se světoznámý detektiv spojí s režisérem gangsterek, nevěděl pořádně nikdo. Teď už naštěstí můžeme říci, že víme a že se docela vyplatí vědět.
 
ANTIKRIST: ŽENY, NŮŽKY, ZPĚV
2010-01-11

ANTIKRIST: ŽENY, NŮŽKY, ZPĚV  (2)

Sex, zoufalství, bolest, chaos, agonie, explicitní násilí. Nejnovější snímek Larse von Triera vzbudil použitými prostředky obrovskou vlnu kontroverze, kolem níž média splácala auru něčeho nadpozemsky odporného a provokujícího. Mluví se o samoúčelnosti, jenže vše je pevně ukotveno a ospravedlněno. Ukázky uvnitř.
 
Kawasakiho růže: trny minulosti
2009-12-22

Kawasakiho růže: trny minulosti

Příznivci pelíškovského retrosentimentu budou možná zklamáni, ale pravda je taková, že Hřebejk s Jarchovským se tentokrát rozhodli natočit čistokrevné drama bez zaoblených hran, Jaroslava Duška a útěšného humoru – a povedlo se jim to skvěle. Příběh o vinách vystupujících z minulosti je dost možná jejich zatím nejlepším filmem.
 
3 sezóny v pekle
2009-12-21

3 sezóny v pekle

Příznačně v roce, kdy se snad až s přílišnou pompou slaví konec komunistické nadvlády nad střední Evropou, do kin vstupuje snímek o tom, jak ta samá totalita v Československu začínala. Film Tomáše Mašína líčí konec čtyřicátých let poněkud netradičně: očima mladého bohémského básníka. Uvnitř ukázka.
 
AVATAR
2009-12-19

AVATAR  (2)

Bylo nebylo, v jednom světě byl ochrnutý a na vozíčku, ale v tom druhém byl modrý a měřil tři metry a poslouchejte, co bylo dál... Režisér a scénárista James Cameron, skvělý vypravěč sci-fi a milostných příběhů, filmařský perfekcionista, vizionář a hračička představuje nejočekávanější výpravnou pohádku právě končícího roku!
 
ZOUFALCI: UVĚŘITELNÉ ZOUFALSTVÍ
2009-12-03

ZOUFALCI: UVĚŘITELNÉ ZOUFALSTVÍ

U debutového snímku Jitky Rudolfové o šestici tápajících třicátníků se nebudete smát k slzám, ani nečekejte strhující drama či vyčerpávající generační sondu. Ve své skromnosti má však jednu nespornou výhodu: na nic si nehraje – to z něj spolu s neobyčejně přirozenými hereckými výkony a uměřenou, ale přitom formálně zajímavou režií dělá jeden z nejsympatičtějších českých filmů poslední doby.
 

Doporučujeme

Nadcházející akce

>