Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Doprava – MHD

Přívozy v PID

www
Telefon
přívoz P1: 736 777 666 , přívoz P2: 731 471 846 , přívoz P3: 739 000 022
Adresa

Praha

Otevírací doba
Linka Období Dny Od Do
P1 celoročně PD
SN
05:25
06:45
20:00
P2 celoročně PD
SN
05:40
06:50
20:00
P3 duben - říjen PD
SN
06:00
07:00
22:00
P4 duben - říjen PD
SN
08:00 20:00
P5 duben - říjen PD
SN
08:00 20:00
Jízdné

Na všech uvedených přívozech platí Tarif PID.
Jízdní kolo je přepravováno zdarma.
Na přívozech neplatí SMS jízdenka, ani nepřestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu.

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy


DALŠÍ INFORMACE A FOTOGRAFIE LODÍ NAJDETE ZDE


Přívoz P1: Sedlec - Zámky

Plánek přívozu P1Sedlecký přívoz zajišťuje spojení Sedlce a Zámků na severním okraji Prahy, které je atraktivní pro výlety vltavským údolím (např. okruh Stromovka – Troja – Zámky – Sedlec – Podbaba – Stromovka) i pro běžné denní cesty. Spojení veřejnou dopravou z Bohnic na Suchdol přes Holešovice dnes trvá cca 60 minut, s využitím přívozu se tato doba může zkrátit na polovinu. Ještě výhodněji vychází spojení z Bohnic na Prahu 6 a do Roztok nebo Kralup nad Vltavou.

Přívoz je výhodný pro dopravu na jízdním kole, kdy lze cestu z Bohnic na Suchdol uskutečnit za méně než 20 minut. Přívoz P2: V Podbabě - Podhoří


Plánek přívozu P2Lysolajský přívoz spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím. Toto spojení je atraktivní zejména pro spojení oblastí Prahy 6 a Troje pro rekreační i běžné denní cesty.

Pro srovnání uvádíme, že cesta veřejnou dopravou z Dejvic přes Holešovice do Troje trvá přes 30 minut, s využitím přívozu se tato doba zkrátí na polovinu. A navíc je cesta přívozem zajímavější, než obyčejná cesta tramvají a autobusem, popř. metrem.Přívoz P3: Lihovar - Dvorce-Žluté lázně

Plánek přívozu P3Přívoz se sezónním provozem (od dubna do října) nabízí atraktivní spojení oblasti Podolí a Zlíchova, a to včetně výhodných návazností linek pozemní dopravy v zastávkách Lihovar a Dvorce (především l. 118 a 124 ke stanici metra Budějovická). Umístění pravobřežního přístaviště přímo v areálu Žlutých lázní je výhodou pro jejich návštěvníky a ani do Plaveckého stadionu Podolí to není daleko.

Vodní i pozemní cesta jsou časově srovnatelné, ale z hladiny řeky je pohled jistě zajímavější.Přívoz P4: Dětský ostrov – Národní divadlo-Hollar

Plánek přívozu P4Přívoz se sezónním provozem (od dubna do října) nabízí spojení pražských ostrovů a vltavských břehů v samotném centru města. Přístaviště jsou umístěna na Dětském, Slovanském a Střeleckém ostrově a na pravém vltavském břehu. Levý břeh je dostupný z Dětského ostrova lávkou přes plavební kanál.Přívoz P5: Císařská louka – Jiráskovo náměstí

Plánek přívozu P5Přívoz se sezónním provozem (od dubna do října) výrazně vylepšuje dostupnost ostrova Císařská louka, a to z atraktivních směrů centrální oblasti města. Přístaviště jsou umístěna na severním cípu Císařské louky, na Výtoni pod Železničním mostem, u botelu Admirál a pod Jiráskovým mostem u Mánesa. Výhodná návaznost na tramvajové linky 3, 7, 16, 17, 21 je zajištěna na přístavišti Výtoň.

Provozní podmínky

Přívozy nejsou v provozu při 1. a vyšším stupni povodňové aktivity (aktuální informace o vodním stavu: Povodí Vltavy - vodočet Praha-Malá Chuchle), případně při jiných nepříznivých přírodních podmínkách.

Informace o provozu přívozů lze též získat v jejich provozní době na následujících telefonech:

* přívoz P1: 736 777 666

* přívoz P2: 731 471 846

* přívoz P3: 739 000 022

Na přívozech P1, P2, P3 jsou možné další plavby nad rámec plaveb uvedených v jízdních řádech a to mezi první a poslední plavbou dle jízdního řádu. Tyto plavby lze uskutečnit na základě požadavku cestujících tak, aby nebyly ovlivněny plavby dle jízdního řádu. Potřeba plavby mimo jízdní řád se signalizuje akusticky (kruhem, zvonem nebo požádáním) a za takovou plavbu se neplatí žádný příplatek.

Přívozy P4, P5 zajišťují s ohledem na délku tras pouze plavby uvedené v jízdních řádech.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>