Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Doprava – Letiště

Balon centrum Praha

Městská část
Praha 1
www
Telefon
602 803 200 (p. Václav Fryč ),  602 203 454  (p. Tomáš Slíva), 603 286 285  (Mgr. Pavel Liška)
E-mail
Adresa
Cihelná 102/2b, Praha 1 - 118 00 
Doprava

Odletová plošina je umístěna ve dvoře Hegertovy cihelny - tram č. 12, 18, 20, 22, 23 - zastávka Malostranská

Otevírací doba

Vyhlídkový upoutaný balón AERO 2
Po - Út  13:00 - 21:00
Čt - Ne  13:00 - 20:00 a  21:00 - 24:00 pouze za dobrých letových podmínek! 
Cena letu: 800 Kč pro jednu osobu
Cena letenky pro vyhlídkový let horkovzdušným balonem je 5200,- Kč,-
Cena tandemového seskoku: 3600,- Kč
Cena záznamu na DVD: 1800,- Kč

Napsali jsme na Pragueout.cz

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Vyhlídkový upoutaný balón Společnost Balon centrum Praha byla založena v roce 2005. Ač je to společnost mladá, její zakládající členové mají bohaté zkušenosti. V roce 2006 máme za sebou dvouměsíční provoz upoutaného balonu ve Žlutých lázních (jediného v ČR) a v závěru roku jsme krátce létali v Hergetově cihelně na Malé straně. Na rok 2007 připravujeme nové místo pro upoutaný balon a zároveň se budeme věnovat vyhlídkovým letům horkovzdušným balonem a tandemovým seskokům.

Vyhlídkový upoutaný balón AERO 2

Tento balon je upoután ocelovým lanem a pomocí navijáku ovládán z plošiny zkušenou obsluhou (pilotem balonů). Cestující jsou usazeni a upoutáni ve speciálních sedačkách, které jsou zavěšeny na hrazdě balonu a vznášejí se tak ve volném prostoru, což umocňuje zážitek z letu.

AERO 2 je naplněn 380m3 helia (absolutně nevýbušný plyn) a může vyvézt 280 kg. Je schválen k letu se dvěma osobami, do výšky 80-ti metrů. Obal balonu měří v průměru 9m (250m2 povrchu), tato celá plocha může být zcela pokryta dekorací, nebo se na ní mohou umístit až 4 transparenty, každý o rozměrech 7 x 2,4m. Celé výše popsané zařízení je mobilní, umístěné ve speciálním přívěsném vozíku. Lze je rozložit a zprovoznit během 3-4 hodin, přičemž vhodnost místa musí vždy předem posoudit pilot balonu.

Jedná se o adrenalinovou atrakci, která je v Čechách ojedinělá a první svého druhu, nicméně v cizině se již několik let úspěšně provozuje, hlavně pro prezentaci firem.Horkovzdušný balón - VYHLÍDKOVÉ LETY

Jak probíhá vyhlídkový let?

Sejdeme se na předem domluveném místě. Seznámíte se s pilotem a posádkou a po krátkých přípravách a nafouknutí balonu, kterého se aktivně zúčastníte, odletíte na vyhlídkový let. Tento vyhlídkový let trvá cca 1 hodinu. Balón letí vždy po větru a místo přistání hledá pilot během letu. Balón sleduje doprovodné vozidlo, které zajišťuje návrat posádky a techniky. Po přistání vás čeká tradiční balonářský křest s přípitkem. Celá akce trvá 3-4 hodiny.

Jak se mám připravit na vyhlídkový let?

Pro vyhlídkový let jsou nejdůležitější pevné, nejlépe sportovní boty. Na oblečení tolik nezáleží (pohodlné sportovní oblečení), v balonu není větší zima než na zemi a zároveň v balonu nefouká, neboť cestuje s větrem. Vyhlídkový let je možné si natočit na kameru, nebo fotit z balonu.

Pro kolik osob je určen koš?

Můžeme nabídnout sportovní koš pro 3 lidi + pilot, nebo cestovní koš pro 5 lidí + pilot. Děti vozíme od 12-ti let, v doprovodu dospělé osoby.

Kdy, kde a jak vysoko létáme?

Hlavní sezona pro vyhlídkový let je od dubna do října, vždy v ranních, nebo podvečerních hodinách. Za příznivého počasí je možné uskutečnit vyhlídkový let i mimo hlavní sezonu - po domluvě. Létáme v okolí Prahy, nejčastěji nad Karlštejnem a jeho okolím. Po dohodě však můžeme létat kdekoliv. Vyhlídkový let nad Prahou je potřeba naplánovat dostatečně dopředu a je nutno počítat s vyššími náklady. Pilot s vámi poletí v různých výškách. Můžete letět pár metrů nad zemí, nebo obdivovat krajinu z výšky okolo 1 km, záleží na vašem přání a meteorologických podmínkách.

Kolik vás bude vyhlídkový let stát?

Aktuální ceny
Reklamní a firemní akce:

Jako zpestření vašich firemních akcí nabízíme provoz upoutaného horkovzdušného balonu,kdy létáme zhruba do výšky 20 - 25 m a běhěm hodiny se vystřídá v koši mnoho zájemců.

Na balon lze připevnit banner ve vašich barvách, cena výroby je 800-1000,- Kč za m2, včetně DPH. Banner lze upevnit jak na balon, tak na koš.

Na závěr akce můžeme s balonem odstartovat a uskutečnit vyhlídkový let.

Vhodné na různé akce:

firemní setkání

otevření nové pobočky

dětské dny

výstavy a veletrhy, atd.

První hodina letu upoutaným horkovzdušným balonem je 16.000,- Kč včetně DPH, každá další hodina stojí 11.000,- Kč včetně DPH. Na dětské dny poskytujeme slevu. Doprava je do 50-ti km v ceně, nad 50 km účtujeme za každý km 10,- Kč včetně DPH.

Tandemové seskoky

- cesta nahoru letadlem (20 minut napětí)

- výskok, (který za Vás uděla tandempilot) krátký pocit beztíže a pak naopak závratná rychlost, kterou si vychutnáte po dobu 1 minuty

- po otevření padáku, zhruba ve výšce 1500 m, krásný výhled do krajiny z ptačí perspektivy - kde visíte volně ve vzduchu - paráda!!!!!!

Na závěr hladké přistání a chuť zopakovat si to co nejdříve znovu. Průběh celého seskoku si můžete nechat nahrát na DVD.

Skáčeme, za příznivého počasí, na letišti Dlouhá Lhota v Příbrami, nebo v Braňanech u Mostu. Ceny a kontakt zde.

Minimální věk pasažéra je 12 let, nutná však přítomnost rodiče a jeho písemný souhlas. Horní věková hranice není stanovena, jediným limitem je váš zdravotní stav - seskok není vhodný pro epileptiky a kardiaky.

S oblečením si nemusíte lámat hlavu, zapůjčíme vám kombinézu, je ovšem nutné si vzít sportovní, nebo jiné pevné boty.

Příprava před seskokem není náročná, trvá 10-15 minut. Vaše další dotazy Vám ochotně zodpoví Pavel Liška tel. č 603 286 285. 

Loading .....
Loading .....
Loading .....

Komentáře (1)

Discount Sneakers 2022-04-21 09:45:28
Dressed in a White, University Red, and Black color scheme.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>