Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

United Islands opět objevují

2010-06-28 08:39

Prahu čekají na konci týdne tři dny plné živé muziky. Od čtvrtka 24. června do soboty 26. června se na šesti scénách odehraje sto koncertů českých i zahraničních interpretů. Žádné ploty, prohlídky u vstupu apod. - festival United Islands je opět zdarma.

Stejně jako v minulém roce se dramaturgie festivalu United Islands neorientuje na televizní hudební hvězdy, na něž lákají v podobě hlavních taháků ostatní letní festivaly. Program se ubírá spíše objevitelskou cestou, přiváží širší veřejnosti doposud málo známé, ale drahocenné „zboží“.

Hlavnímu open-air programu festivalu předchází oblíbená klubová noc. Ve čtvrtek se ve dvaceti pražských klubech představí neskutečné množství interpretů. Až by jeden zaplakal, že si bude muset vybrat mezi ska scénou ve Futuru, kde budou hrát The Spankers, Basta Fidel nebo Green Smatroll, africkými (a jinými) vlivy v podání BA-TO-CU nebo MAKO!MAKO!, kteří se představí v klubu 2. patro, punkovým nářezem (The Unholy Preachers a Dreadrot) na Sedmičce nebo jazzem u Staré paní.

Festival United Islands ovšem vždycky propagoval, že hudba v jeho režii patří ulicím a lidem. Od pátku se tedy téměř vše odehrává venku - na Střeleckém ostrově, na Kampě, na Slovanském ostrově, ale také v Mánesu, na lodi bratří Formanů nebo v Meet Factory. V pátek vystoupí na hlavní scéně na Střelečáku například Sporto nebo Tonya Graves, ale od 21 hodin hlavně Amparo Sánchez, bývalá zpěvačka divokého a horkokrevného latinského projektu Amparanoia, která se před několika lety vydala na sólovou dráhu. Na té si užívá poněkud intimnější polohu, chtělo by se říci, méně zábavy a více z vlastního srdce, které i v její hudbě bije o mnoho pomaleji, ale také fatálněji a hlouběji. Elektro scéna v Mánesu bude patřit domácím projektům jako Pat Heart nebo DJskému setu Romana Raie, na Kampě zahrají například Logie, Bump And The Stuns Guns z USA nebo česko-američtí Marimba Mama - kapela, která se ve své tvorbě nechává inspirovat nejen africkou hudební tradicí, ale i vlivy reggae, funku či latinsko-americké hudby.V sobotu budou hlavní scénu zahřívat plzeňští funky mistři M. Y. Music, po nich Xindl X a dále pak irská kapela Kíla (dva z jejich členů byste poznali například u The Frames) nebo postpunkoví angličané The Cinematics. Na Kampě pak Čokovoko, Natálie Kocábová, Midi Lidi a další, na lodi bratří Formanů hudební one man shows, neskutečně nabitá open mike scéna na Janáčkově nábřeží... Je toho požehnaně! Zdá se, že jedinou chybou letošních United Islands bude smutný fakt, že člověk nemůže být na několika místech najednou.

Další informace o festivalu naleznete zde.
 

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>