Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

United Flavour křtí studiovou dvojku

2011-03-08 08:01

Na podiu Paláce Akropolis bude 15. března pokřtěno druhé studiové album United Flavour. Na desku Attitude se čekalo celé čtyři roky...

Šest let zpátky. Vzpomínám si na jedno z Free Mondays v Roxy, kde se z ničeho nic zjevila kapela United Flavour. Drobounká zpěvačka Carmen pobíhala po podiu a s podporou početné kapely za zády vysílala do diváků pozitivní energii v reggae soulovém obalu. Plynule přeskakovala z angličtiny do španělštiny, rapovala i houpala krásný hlas, s nímž místy pracovala jako interpreti flamenca. Nejen díky Djeiemu, který pochází z Pobřeží slonoviny, měli už tehdy United Flavour mezinárodní zvuk. Ostatně španělka Carmen se s Djeiem potkala už na začátku druhého tisíciletí v (bohužel) krátce trvajícím projektu Hermakuti. Oba dva se už v druhé půlce 90. let rozhodli natrvalo přesídlit do Prahy.

Nadprůměrný hitový potenciál sedmičlenné kapely plné výborných muzikantů na sebe nedal dlouho čekat. Především píseň Revolution se okamžitě chytla i na středoproudých rádiích. Nakonec si tato skladba vysloužila i vlastní remixovou kompilaci. Ujala se i výtečná taneční Que no, v zahraničí bodoval song My Way. United Flavour nic neuspěchali a až v roce 2007 vrhli na trh studiový debut, přeplněný domácími i zahraničními hosty, kteří nahrávce dali punc hudební exkluzivity. Latinské rytmy se na ní přirozeně mísí s rapem, reggae, ragga, popem, R&B, dancehallem nebo soulem. Kapela nejen že dnes nechybí téměř na žádném velkém domácím festivalu, ale pravidelně hraje i v zahraničí, na svém kontě má předskakování takovým hvězdám, jakými jsou v jejich žánru Manu Chao, Israel Vibration, Gentleman nebo Shaggy.

A zase nikam nespěchali. Na druhé album se čekalo dlouhé čtyři roky. Deska Attitude se nahrávala mimo jiné v rakouském legendárním studiu House of Riddim a pod palec si ji producentsky vzal Derek Fevrier, který má za sebou zvučné spolupráce - například s nekorunovaným králem dubu Mad Proffesorem nebo reggae legendou Dennisem Brownem. Ke spolupráci si United Flavour opět přizvali téměř dvacítku hostujících muzikantů. Patří mezi ně King Kalabash, Ward 21, Kuko and Brat, Konshens, Baron Black, Cheeba nebo česká raperka Lara303. Už jen podle teaseru, který United Falvour vypustili, je jasné, že opět půjde o pestrobarevnou žánrovou směsku, jejímž společným jmenovatelem bude chuť dobré muziky a jasný hudební názor. Křest v Akropoli navíc odstartuje rozsáhlé dvouměsíční turné kapely, které se z Česka přenese i na Slovensko.

United Flavour pokřtí svoji novinku Attitude v Paláci Akropolis 15. března od 20 hodin.

Attitude promo video:
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>