Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Stingovo turné Symphonicities míři do Prahy

2010-09-15 09:01

Svoji desátou studiovku příváží do Prahy stálice dobré hudby, zpěvák a skladatel Sting. 22. září ji přehraje spolu s Royal Philharmonic Concert Orchestra v O2 aréně.

Kde jsou ty časy, kdy tři rozpustilí melírovaní kluci z The Police hopsali a dováděli na sněhu ve videu k hitu De Do Do Do De Da Da Da, úpěnlivě pěli So Lonely, nechávali Message In The Bottle, vysílali S.O.S. nebo dojímali ploužáky Every Breath You Take nebo výtečným songem Roxanne... Dnes je jejich frontmanovi téměř 60 let. Gordon Matthew Thomas Summer aka Sting ale vlastně nikdy nepřestal skládat. Od Police se prvně trhnul již před jejich rozpadem, aby to zkusil sólově. Zatímco ještě v roce 1983 slavili The Police ohromný úspěch s jejich posledním albem Synchronicity (především díky megahitu Every Breath You Take - koneckonců stálo by za to spočítat kolikrát tuto slavnou vybrnkávačku někdo někde použil) už v roce 1987 stál Sting pevně na vlastních nohou s druhou oficiální studiovou sólovkou Nothing Like The Sun, která neobsahovala nic menšího než písně Englisman In New York nebo Fragile.
90. léta byla ještě plodnější. Ještě ne všichni museli registrovat desku The Soul Cages s výtečnou písní Mad About You, málokdo už ale asi nezná Fields of Gold, alba Mercury Falling nebo Brand New Day, na nichž Sting postupně jasně deklamuje jaký rozptyl má jeho skladatelská invence - dokáže stejně dobře spolupracovat se symfonickým orchestrem, jazzmany nebo i rapery, dokáže napsat jazzovou lahůdku, píseň s irským nádechem, vyloženou popovku nebo zabrousit i do elektronické hudby. To poslední samozřejmě potvrdil v radiovém hitu Desert Roads z alba Sacred Love (2003), který obletěl svět a z éteru se vlastně do té doby nevypařil. 


   
Do Česka Sting přiváží nejčerstvější projekt jeho muzikantských rukou Symphonicities. Své nejoblíbenější písně nahrál ve studiu se symfonickým orchestrem a s ním také už od června objíždí řadu světových měst. Sting si vůbec libuje v možnostech interpretace vlastních písní. Zářným příkladem je neuvěřitelně znějící živé album All This Time (2001), z poslední doby například remake hitu Mercury Falling na oduševnělém albu If On A Winter´s Night z minulého roku. Velká spolupráce s orchestrem mu zatím doposud chyběla a tak není divu, že se do projektu Symphonicities pustil. Album, které vzniklo toto léto, je součástí stejnojmenného výjimečného turné, které jen v Evropě putuje od Osla, přes Stockholm, Helsinky, Berlín, Kolín, Paříž, Dublin, Nantes, Antverpy, Hamburk, Frankfurt nebo Stutgart.Myslím, že ten, kdo si někdy koupil Stinga (jakékoli album nebo lístek na koncert), nikdy neprohloupil. Neprohloupí ani 22. září v O2 aréně
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>