Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Songfest.cz 2013

2013-01-03 13:31

Novoroční oslavy nekončí: blíží se čínský Rok hada a s ním i tradiční Songfest.cz!

Televizní šarády, chlebíčky, ohňostroje a šampaňské jsou minulostí. Kdo není přítelem konvenčních silvestrovských oslav či má jinou představu o novoročních oslavách, může na konci ledna na festivalu Songfest.cz neotřele přivítat Rok hada, do kterého podle lunárního kalendáře za pár týdnů vstoupíme. Průvodci pro návštěvníky festivalu budou uznávaná čínská zpěvačka Feng-yűn Song spolu s hercem, režisérem a mistrem improvizace Jaroslavem Duškem, kteří tuzemským zájemcům už několik let přibližují umění a dávné tradice Dálného východu. Kromě této umělecké dvojice se na Songfest.cz představí i další umělci z Čech i zahraničí. Součástí festivalu jsou odpolední program pro děti i dospělé, prezentace kultur Dálného východu, křest autobiografické knihy zpěvačky Feng-yűn Song a Pavlíny Brzákové Hlas a dech či uvedení filmu na DVD Dechová cvičení pro nezpěváky.

Oslavy nového čínského roku proběhnou nejprve v Praze, a to 24. ledna v Paláci Akropolis, kde vystoupí i originální multižánrové kvarteto Clarinet Factory. Poté se festival spolu s hlavními aktéry přesune do dalších měst, kde se návštěvníci mohou těšit na speciální hosty: koncertů v Hradci Králové (25. 1.) a Plzni (26. 1.) se zúčastní výtvarník a hudebník Petr Nikl, v Českých Budějovicích (1. 2.) vystoupí hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a v Českém Krumlově (2. 2.) jeden z nejlepších českých houslistů Pavel Šporcl. Během večerů zavítá na koncertní podia i doprovodná kapela zpěvačky Feng-yűn Song trio PUO s hostem Martinem Zbrožkem a hráč na šalmaj a čínské housle Luo Guaicai. Nabitý program zpestří i výbušná bubenická show Traffic Dance Drum, prožitkové, transovní bubnování Drum Drum, Hadí tombola Jaroslava Duška, čajový obřad či hadí tanec v podání Zorita Oriental Dance Studio.

Festival Songfest.cz oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty diváky, kteří vyhledávají nevšední (a často neopakovatelné) zážitky s bohatým programem. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v síti Ticketpro nebo v místech konání akce. Odpolední program je přístupný zdarma. Více informací na www.songfest.cz.

Vedle zmíněných programových bodů se součástí Songfest.cz stane úplná novinka: Úcta předkům - požehnání roku hada. Na festivalu bude také pokřtěna nová kniha nakladatelství Eminent Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yűn Song. Spisovatelka Pavlína Brzáková se tentokrát ujala role průvodkyně po zpěvaččiných hlasových a dechových seminářích zaměřených na osobnostní rozvoj. V první polovině knihy se čtenáři seznámí s osobními příběhy Feng-yűn Song, které zažila na své cestě za hlasem v Číně. V druhé polovině poznají techniky dechu či hlasu, účinných nástrojů k objevení tajemství čínské kultury. Poodhalí i nevšední metody umění čchi, nezbytné pro kultivaci lidského těla, a ponoří se společně s autorkami do oblastí, jako jsou lidská sexualita a objevování ženského a mužského principu. Vydají se směrem k vlastní přirozenosti. V rámci slavnostního křtu bude představen také nový lektorský film na DVD Feng-yűn Song Dechová cvičení pro nezpěváky, za jehož produkcí stojí agentura  Lemmur Production.

Koncertním večerům v každém městě předchází atraktivní program určený dětem i dospělým. Pro všechny návštěvníky jsou zdarma přístupné tvůrčí dílny s malováním, zpěvem a tancem a ručními pracemi, ukázky etnických kultur či prezentace na téma zdravého životního stylu a přírodních produktů. Občerstvit se lze ve festivalové Dobré čajovně nabízející bohatý výběr čajů, exotické lahůdky nabídnou restaurace Govinda a Podolka. Lidé narození ve znamení hada, to je v letech 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989 a 2001, dostanou pro štěstí navíc „hadí dárek".

O Songfestu
Festival hudebních oslav čínského Nového roku s podtitulem „...na jedné scéně s Východem" založila v roce 2002 zpěvačka a propagátorka tradiční čínské kultury Feng-yűn Song s cílem přiblížit široké české veřejnosti kulturní bohatství zemí Dálného i Blízkého Východu. Festival se koná vždy na přelomu ledna a února, v době příchodu lunosolárního čínského Nového roku.  Letos připadá na 10. února a z Roku draka přechází ve znamení vodního hada, který slibuje zvolnění a plynulý vývoj. Motto letošního již šestého ročníku zní „Hádej: stárneme, nebo rosteme?“.  

Program:
24. 1.    Praha                 Palác Akropolis        
25. 1.    Hradec Králové    Divadlo     Drak             
26. 1.    Plzeň                Divadlo pod lampou    
1. 2.    České Budějovice        KD Metropol        
2. 2.     Český Krumlov            Městské divadlo

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>