Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Rock Café oslaví 22. narozeniny v nepříjemné situaci

2013-01-10 20:39

Jubileum s živými kapelami Čechomor nebo České srdce by bylo samo o sobě radostnou záležitostí, kdyby provozovatelům klubu nedělala starosti grantová politika. Ze strany města totiž byla Rock Café nedávno zamítnuta obvyklá čtyřletá dotace na provoz, která zde v minulých letech umožňovala realizovat bohatý multižánrový program. Po zdlouhavé a rekonstrukcí vynucené přestávce kvůli odhlučnění klubu, jež se před necelými dvěma lety podařilo vyřešit, je to podruhé za krátkou dobu, co je ohrožena samotná existence tohoto kulturního stánku v centru Prahy.  

Před deseti lety měl klub Rock Café jeden malý sál. Dnes už má sály dva - hudební a  divadelní - a také galerii. Nejednou se program odehrává v obou sálech zároveň. Mezi mladými návštěvníky má klub renomé, které se plně projevilo mj. ve chvíli, kdy byla jen před několika lety (údajně kvůli nadměrnému hluku při produkcích) ohrožena jeho existence. za Rock Café se tehdy postavilo tisíce fanoušků. Vznikla zde například petice, jež čítala přes 10 000 podpisů (peticí s takovýmto počtem podpisů se na politickém poli již musí zabývat např. Petiční výbor Senátu a Sněmovny), na facebookové stránce  „Zachraňte Rock Café“  se zaregistrovalo cca 30 000 lidí a proběhla i veřejná demonstrace na záchranu klubu, jíž se na Národní třídě zúčastnilo několik tisíc lidí. V uplynulém roce klub uvedl přes 300 pořadů na vlastní scéně, z toho 260 ve vlastní produkci. Oslava 22. narozenin klubu tak bude mít trochu hořkou příchuť. To však nic nezmění na pestrém programu, který je k tomuto účelu připraven.

Ve velkém sále vystoupí živě světaznalí a několikanásobní držitelé cen Anděl - kapela Čechomor a také nejen u nás a v Bretani oblíbená kapela České srdce, která v současnosti připravuje nové album. Mezi dalšími hudebními hosty budou Kieslowski (Marie Kieslowski & David K. Pomahač), Black Lion (Jakub Švejkar & Jan Vegy Táborský), speciální unplugged welcome set na horním baru obstará Tony Key (Lo Dost). V rámci doprovodného  programu se můžete těšit na divadlo, performance, slam poetry exhibici v podání MC Taktiky, Moniky Serbusové a Luciáše F. Svobody nebo improvizace. Z herců, kteří přijdou Rock Café podpořit jmenujme alespoň Simonu Babčákovou nebo Tomáše Jeřábka.  

V neposlední řadě je třeba připomenout, že Rock Café je jediný velký klub v Praze, který nabízí férové (to znamená přijatelné) podmínky pro neziskovou sféru. Nikde jinde nenajdete tolik benefičních projektů, koncertů či festivalů „pro dobrou věc“- k činnosti neziskovek je klub, jeho prostory a technika více než otevřený. Snad to tedy nedopadne podobně, jako to v minulém roce dopadlo s nedaleko sídlícím souborem Pražského komorního divadla v divadle Komedie.
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>