Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Folklor z Mexika, Číny a Indonésie,

2010-08-24 15:03

...ale také Ondráš, Pramínek, nebo Čtyřlístek. Na dalším ročníku Mezinárodního folklórního festivalu Pražský jarmark, který se bude konat opět na Ovocném trhu od čtvrtka 26. 8. do úterý 31. 8., se můžete již tradičně seznámit s folklórními soubory z celého světa.

Až 1200 účinkujících se vystřídá během šestidenního folklórního festivalu, který se v centru Prahy koná letos již po sedmé. Na pódiu, které vyroste na Ovocném trhu, se představí folklórní soubory z USA, Mexika, Venezuely, Nového Zélandu, Indonésie, Číny, Turecka, Kypru, Řecka, Rumunska, ale také pochopitelně Čech i Moravy. Téměř polovinu z nich tvoří profesionálové.

Hlavní program probíhá od čtvrtka do pondělí vždy od 13.30 přibližně do 22.00. Chybět nebude ani slavnostní průvod městem, který se uskuteční stejně jako i v předchozích letech druhý festivalový den a vychází se opět ze Staroměstského náměstí. Trasa okrojovaných tanečníků povede Celetnou ulicí přes Prašnou bránu a po Příkopech dojdou až na Václavské náměstí.


Gruppo Folk Putifigari – soubor z Itálie

Mnoho souborů se na festival vrací, ale přijedou i takové, které se ho zúčastní vůbec poprvé. Mezi ty patří Jawa Barat z Indonésie, Sol Larense y su gente z Venezuely, The Folk Song and Dance Ensemble of Qiandongnan Prefecture z Číny, řecký  soubor Cultural Association of Sofades,  Ansamblul folcloric Dumitru Dobrican si Dantaušii din Groši Maramureš Romania z Rumunska,či  FS Jánošík ze slovenského Svitu.

Součástí festivalu jsou již tradičně jarmareční stánky s ukázkami řemesel. Jarmareční atmosféru dokreslí pětadvacet stánků, na kterých najdete výběr medových vín, valašské speciality, frgále, uši, ale také nepřeberné množství různých rukodělných výrobků z ovčí vlny, dřeva nebo kovu.

Změny se také dočká prostor, odkud budou diváci sledovat představení jednotlivých souborů. „Snažíme se letos podstatně rozšířit hlediště, aby bylo víc místa pro diváky“ říká ředitel festivalu Jan Šlajs. Veškerý program na festivalu je zdarma.

Program jednotlivých vystoupení najdete zde
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>