Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Portishead

2013-04-12 13:31

19.6.2013 od 20hod, Tipsport arena
KOUPIT VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO

Portishead si přivezou do Prahy jako předskokana ženskou postpunkovou formaci Savages
Britská kapela Portishead si jako předskokana na svůj koncert 19. června v Praze přiveze londýnskou postpunkovou formaci Savages, kterou tvoří čtyři hudebnice - Jehnny Beth (zpěv), Gemma Thompson (kytara), Ayse Hassan (baskytara) a Fay Milton (bubny). Syrový a temný styl připomínající rané Public Image Ltd., Siouxsie and the Banshees nebo Joy Division zaujal již řadu médií a kritiků – z The Guardian, The Observer, New Musical Express, Pitchfork Media, Louder Than War apod. Kapela vznikla v roce 2011 a první koncert měla jako předskokan British Sea Power. V prosinci 2012 BBC oznámila, že Savages byly nominovány na cenu Sound of 2013. V březnu 2013 jim vyšla první studiová deska Silence Yourself.

Koncert Portishead 19. června v Praze bude prvním vystoupením této slavné britské formace v České republice. V rámci evropského turné, které vyvrcholí na festivalu v Glastonbury, zahraje v pražské Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích.

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal. V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb.

O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se členové věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

Web: http://www.portishead.co.uk/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>