Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Placebo

2013-10-16 11:59

13.11.2013 od 20hod, Lucerna velký sál

KOUPIT VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO

LONDÝNSKÉ TRIO, KTERÉ PATŘÍ KE ŠPIČCE ALTERNATIVNÍ SCÉNY, LETOS VYDÁ PO ČTYŘECH LETECH NOVOU DESKU, KTEROU PODPOŘÍ NA KONCERTNÍM TURNÉ ZAHRNUJÍCÍM I ČESKOU REPUBLIKU. KROMĚ NOVÝCH SKLADEB PLACEBO NA TURNÉ PŘEDSTAVÍ I MATERIÁL Z PŘEDCHOZÍCH ALB, KTERÝCH DOPOSUD PRODALI PO CELÉM SVĚTĚ VÍCE NEŽ 12 MILIONŮ.

Historie kapely se píše již deset let a za tu dobu stihli tito temní romantici a hudební experimentátoři ovlivnit svou tvorbou nejedno hudební seskupeni. U zrodu kapely stál v první řadě Bryan Molko (kytary, zpěv) – nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná osobnost, a Stefan Olsdal (basa), původem ze Švédska. Později se k nim připojil bubeník Steve Hewit, který zároveň působil v kapele Breed a v Placebo nahradil Roberta Schultzberga.

První stejnojmenné album vydali Placebo v roce 1996, kapela se stala senzací a skladby „Nancy Boy“ a „Bruise Pristine“ obrovskými hity.

Následovala nabidka na předskakování takovým veličinámi jako U2 nebo hraní na narozeninách Davida Bowieho.

V roce 1998 přichází trio s novinkou „Without You I’m Nothing“, které se v Anglii výborně prodává, k úspěchu napomohl i singl „Pure Morning“, doprovázený vynikajícím klipem. Placebo působili na alternativní scéně jako zjevení - pro jejich skladby byly typické tyto ingredience: ostré kytarové rify doprovázené glamrockovou náladou a Molkovym uječeným vokálem. V tomto období přispěli Placebo předělávkou „20th Century Boy“ z dílny T-Rex na soundtrack k filmu „Velvet Goldmine“, ve kterém si také kapela zahrála.

Třetí nahrávka „Black Market Music“, která přinesla krom klasického kytarového zvuku i prvky hip-hopu a diska, vyšla v roce 2000 a obsahovala hity jako „Taste In Men“ a „Slave To the Wage“. Živě ji představili v Praze na pražské Brumlovce (7/4/2001). Svoji tvrdší polohu nabídli Placebo na další nahrávce „Sleeping With Ghosts“ 2003. Skladby z ní, včetně hitů „Special Needs“ nebo „This Picture“, zahráli i v Male sportovni hale (5/9/2003) v rámci svého evropského turné. Předskakovala jim pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa , která se Bryanovi & spol. zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu „English Summer Rain“ ze svého alba „Meds“. To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Následně z kapely odešel bubeník Stewe Hewitt, ktereho nahradil Steve Forrest. O tři roky později se Placebo přihlásili s titulem Battle For The Sun, kterému se dobře dařilo v rozličných hitparádových žebříčcích.

Placebo se do České republiky vracejí pravidelně a rádi, tentokrát se fanouškům představí ve velkém sále pražské Lucerny.

www.placeboworld.co.uk

 

Pořadatel: http://www.livenation.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>