Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PIRÁTSKÁ PÁRTY NA KOLEČKÁCH

2012-04-26 07:18

KDE
Celý benefiční koncert se koná v Divadle Archa, Na Poříčí 26, 110 00, Praha 1.

KDY
2/05/2012 od 20hod

Vstupné na koncert:
Pokladna Divadla Archa: 290 Kč, 240 Kč student/senior - stejná cena i při zakoupení lístku na místě
Ticketpro: 325 Kč, 275 Kč student/senior
Ticketportal: 320 Kč

Exkluzivně pro nás odpovídá Tomáš Průša:

Tomáši, jak vlastně vaše kapela vznikla?
Million Dollar Mercedes Band se dal dohromady za velmi zváštních okolností. Na podzim roku 2010 mi  přišlo pozvání z jedné madridské advokátní kanceláře, kde mě a čtyřem dalším muzikantům oznámili, že se máme stát vykonavateli poslední vůle jistého muže, který nám vzkázal: "Jděte a rozdávejte společně lidem na celém světe lásku a radost a dostanete milion dolarů.“ Co se dalo dělat? Založili jsme tedy kapelu a od té doby jsme spolu jako bratři.

Můžeš nám představit své nové příbuzné?
Jsme taková mezinárodní rodina. Na trubku hraje Maďar Ambrus, trombonista Brice je Franouz, Gianni pochází buďto ze Švýcarska nebo z Itálie a hraje na fliscorno a tubista Marcos je Španěl z Rivas. A já jsem z Prahy.

Proč vaše první zahraniční turné míří právě do Čech?
Dostalo se nám pozvání od našich přátel ze souboru The Tap Tap, abychom se stali hosty jubilejní Párty na kolečkách. Taková nabídka se neodmítá a navíc, letošní ročník se odehraje v pirátském stylu, což je přesně něco pro nás! Jsme mistry v hudebních guerillových výpadech. Hráváme na ulici, po barech, ale i ve výtahu, na kolech, v nočním autobusu či na hřbitově - zkrátka všude tam, kde je potřeba někomu zvednout náladu. Na rozdíl od ostatních pirátů my totiž nikomu nic nebereme, ale naopak rozdáváme stejně bohatým i chudým.

Co přesně v Arše předvedete?
Nechme se překvapit, co všechno se přihodí. Určitě ale plánujeme slavnostní uvítací průvod za doprovodu bicí sekce, na pódiu se připojíme ke společnému provedení hitů Konec světa – zrušeno a Průša es mi nombre a dojde i na unikátní příležitost, kdy si opět po letech na jedné scéně zazpívám s Robertem Nebřenským. Závěr večera pak pravděpodobně již zcela ovládne naše dechová smršť, ke které se jistě přidají i další přítomní muzikanti.


Kapela The Tap Tap letos už podesáté pořádá celovečerní koncert s hosty nazvaný Párty Na Kolečkách. Na benefičním koncertu kapela představí práci handicapovaných studentů kurzů STUDEO a pokřtí novou písničku The Tap Tap „Konec světa – zrušeno“. S kapelou vystoupí Tonya Graves, Tomáš Hanák, Ondřej Hejma, Xindl X, Robert Nebřenský, Jan Haubert, Miloš Vacík, Markéta Krausová a slavná španělská kapela MILLION DOLLAR MERCEDE$ BAND. Koncert se ponese v pirátském stylu.

Na jubilejním pirátském X. ročníku Párty na kolečkách vystoupí opět kapela The Tap Tap a její hosté. Kapela se v posledních týdnech zavřela do studia SONO RECORDS, kde nahrávala svou novou písničku, hymnu proti konci světa s názvem „Konec světa – zrušeno“. Píseň napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Poprvé zazněla na mikulášském koncertu kapely ve státní Opeře. Píseň vznikla k chystané celorepublikové benefici „Koncert proti konci světa“, která se proběhne poslední večer před koncem mayského kalendáře, 20. 12. 2012. „Touto písničkou a následně Koncertem proti konci světa chceme shromáždit co nejvíce pozitivní energie a pokusit se tak odvrátit avizovaný konec světa,“ vysvětluje kapelník Šimon Ornest.

Celý večer se odehraje v pirátském stylu. Diváci, kteří přijdou v převleku za piráta, dostanou malý dárek, The Tap Tap jim nabídne stažení své písničky „Konec světa – zrušeno“, a to zdarma a legálně. Na Párty na kolečkách zazní i další hity, Tonya Graves zazpívá „Black or White“ od Michaela Jacksona, Ondřej Hejma svou „Indiánskou dýmku míru“, Jan Haubert „Známku punku“. Markéta Krausová zazpívá song „Kdybych byla mrcha“, na niž Xindl X složil a zazpívá kontra song jménem „Kdybych já byl xindl“. Další novinkou koncertu Tap Tap bude skladba „Konečně volnej“, kterou zazpívá Robert Nebřenský exkluzivně spolu s Tomášem Průšou – tedy původními členy kapely Vltava.

The Tap Tap letos přizvali i zahraničního hosta, bude jím španělská kapela MILLION DOLLAR MERCEDE$ BAND. Tuto hudební skupinu založil roku 2010 Tomáš Průša, bývalý člen kapely Vltava, saxofonista a zpěvák žijící v Madridu. Jedná se o pětičlennou dechovou sekci s mezinárodním obsazením, členové pochází z České republiky, Maďarska, Francie, Itálie a Španělska. V Madridu oblíbená kapela hraje především World music, její skladby vychází z pilířů lidové hudby a úprav hitů světové pop music.

Po pirátském koncertě bude následovat večírek, hudbu k závěrečnému pirátskému reji zajistí DJ Baltazar.

Kapela THE TAP TAP
The Tap Tap (www.thetaptap.cz) je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na velkých i menších českých festivalech (Rock for people, Mezi ploty) v zahraničí (Madrid, Varšava, Brusel, Lucembursko), ale například i na firemních večírcích (Unicredit bank, Bison & Rose, Sanofi Aventis ad.). Mezi poslední velké úspěchy patří například nové CD „Párty Na Kolečkách“, na kterém s The Tap Tap spolupracovali David Koller, Matěj Ruppert, Ewa Farna, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma, Dan Bárta, Zdeněk Svěrák, Tomáš Hanák a Jaroslav Svoboda, nebo již podruhé vyprodaný mikulášský koncert ve Státní opeře vysílaný v přímém přenosu na ČT1. Osvětový klip "Řiditel autobusu" získal 1. cenu poroty i diváků v soutěži Zlatá pecka a 2. místo v soutěži Louskáček 2012.
V současné době se The Tap Tap připravuje na vystoupení v rámci doprovodného programu letních olympijských her v Londýně a na celostátní benefiční akci a happening s názvem "Koncert proti konci světa".


www.partynakoleckach.cz


Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>