Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Papa Roach a spol. obsadí Lucernu

2011-07-13 16:19

V Lucerna Music Baru se schyluje k nabitému rockovému večeru. 13. července zde zahrají Kalifornští Papa Roach  hned se dvěma předkapelami - se skotskými Yashin a americkým projektem Julien - K.

Historie Papa Roach se píše od roku 1993 a zní trochu jako pohádka. Zakládající členové se totiž sešli ve stejné škole a kapelu dali dohromady kvůli hudební soutěži. Název Papa Roach přinesl zpěvák Jacoby Shaddix, původně se jednalo o přezdívku jeho nevlastního dědečka. První EP vydali hned v roce 1993, ale debutové album se podařilo realizovat až po čtyřech letech. Album Old Friends from Young Years doprovázely dlouhé koncertní šňůry, kterými si Papa Roach trpělivě budovali fanouškovskou základnu. Na druhé album se jim již podařilo získat velkou nahrávací společnost a výsledkem je deska Infest z roku 2000, hit Last Resort a první nominace na Grammy. Už o dva roky později vrhají do prodeje další album Lovehatetragedy, s nímž hudba do té doby především nu metalových Papa Roach poněkud měkne a posouvá se do komerčnějších vod, podobně jako na albu Getting Away with Murder z roku 2005. Už o rok později se ale vítězoslavně vrací s deskou The Paramour Sessions a hlavně singlem Forever, který dobývá nejednu hitparádu. Podobně se vedlo i hitu Hollywood Whore z další desky Metamorphosis (2009). Posledním počinem Papa Roach je Time for Annihilation... On the Record and On the Road, album, které je namixované z živých nahrávek (u Papa Roach se musí uznat neobvyklá vytrvalost s živými koncerty) a rovněž nových songů. Sám zpěvák Jocoby Shaddix v rozhovorech často hovoří o vzájemné energii, kterou si kapela na koncertech předává s fanoušky. Nejbližší šancí posoudit sílu Papa Roach je tedy v pražské Lucerně.          

O mnoho mladší kapelou než hlavní hvězdy Papa Roach jsou skotští post-hardcoreoví Yashin. Jejich debutové album Put Your Hands Where I Can See Them nevyšlo ani před dvěma roky, nicméně tito hoši s pečlivě upravenými rozcuchy a patkami už jsou zvyklí na velká podia - ať už se jedná o prkna velkých festivalů anebo o roli předkapely - zahráli si například s Lost Prophets, Enter Shikari nebo Gallows.

Celou show v Lucerně Music Baru ovšem zahájí americký projekt Julien-K. Ten je velmi úzce propojen s kapelou Death by Sunrise, což je vedlejší elektronický projekt Chestera Benningtona z Linkin Park. Julien-K se v podstatě rovná Death by Sunrise, odmyslíte-li si  Chesterův živý zpěv. Zvukem pak pravděpodobně leckomu připomene starší tvorbu Nine Inch Nails.

Papa Roach, Yashin a Julien-K hrají v Lucerna Music baru 13. července od 20 hodin.      

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>