Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Inspirace

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sophie Hunger /Švýcarsko/

2012-11-16 18:49

Út 20.11. 2012, 19.30 Palác Akropolis

Písně Sophie Hunger očarovaly renomovaného jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji ještě zcela neznámou vybral jako předkapelu. Díky tomu odehrála Sophie Hunger svůj vůbec první zahraniční koncert v Praze, a když letos už jako světová hvězda plánovala turné obsahující jen ty největší metropole, trvala na tom, že mezi nimi bude i Praha.

Její hlas zní jako surrealistické spojení Björk s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů.

Hořkosladké písně Sophie Hunger se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, působí jako kousavé sny, jejichž atmosféru podbarvuje atypická kombinace trombonu s kytarou a pianem. Někdy jsou provokativní, jindy romantické či melancholické, ale vždy bez patosu a sebelítosti. Jako špetku koření do svého repertoáru přidává i písně v němčině či švýcarsko-německém dialektu.

Sophie Hunger byla prvním švýcarským umělcem, vystupujícím na festivalu v Glastonbury, získala ceny Swiss Award a Prix de la Création Musicale de France, koncertovala v Severní Americe s jazzovou hvězdou Madeleine Peyroux i s průkopníky pouštního blues Tinariwen.

Po koncertech v pražské Akropoli i na Colours of Ostrava se do Prahy vrací jako hvězda světového formátu a představí své nové album natočené s hostujícími muzikanty z tak elitních sestav jako Red Hot Chilli Peppers, PJ Harvey, Bright Eyes, Danger Mouse, a s producentem Adamem Samuelsem (Warpaint, Daniel Lanois, John Frusciante).

Hudební a video ukázky a více info na: http://www.respectmusic.cz/cz/events/2012/sophie-hunger

www.sophiehunger.com


Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis
Cena vstupného:
stání: 390  Kč; sezení (balkon): 440  Kč

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>