Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

OPEN AIR Hollywood Night 2013

2013-05-23 11:18

OPEN AIR Hollywood Night 2013 velkolepě odstartuje sezónu letních hudebních festivalů!

Už za čtyři týdny zahájí Český národní symfonický orchestr opět letní festivalovou sezónu. Koncert ve velkém stylu hudební show plné nejslavnějších filmových melodií se uskuteční pod širým nebem 16. června ve 20:00 na Václavském náměstí. Srdečně zváni jsou všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy. Vstup na koncert je zdarma, převleky jsou vítány! 
 
    
Sezóna letních hudebních festivalů začíná a s ní je zde i devátý ročník festivalu Prague Proms, který bude zahájen open air koncertem Hollywood Night 2013. Český národní symfonický orchestr (ČNSO) s dirigentem Janem Chalupeckým v čele zahrají pod širým nebem ty nejkrásnější a nejslavnější filmové melodie z nových i starších filmových megahitů. Na své si tak přijdou milovníci filmové hudby všech generací.

Základ této tradici orchestr položil již minulý rok, kdy se open koncert v duchu filmové hudby uskutečnil poprvé. Letos však ČNSO hodlá do této hudební události v rámci festivalu Prague Proms investovat mnohem více. „Připravujeme větší stage a celkově velkorysejší technické zázemí. Koresponduje to s tím, že zatímco loni na tento koncert dorazilo zhruba šest tisíc diváků, letos jich očekáváme až deset tisíc. Chceme navázat na loňský úspěch a zase se o kus posunout. Posílili jsme proto samotný orchestr, hrát bude přes 80 hudebníků, a tím překvapení nekončí,“ říká Jan Hasenöhrl, ředitel festivalu a ČNSO.

Nejvíce filmových postav v kostýmech na koncertu pod otevřeným nebem, to je výzva pro letošní OPEN AIR Hollywood Night. ČNSO chce z koncertu udělat zážitek lahodící uchu i oku a proto vyzývá návštěvníky, aby během následujících 30 dnů důkladně prohledali šatníky, popustili uzdu své fantazii, tvořili, bavili se a dorazili v co nejhojnějším počtu převlečeni za své oblíbené filmové hrdiny a hvězdy stříbrného plátna. „Chceme si hollywoodský večer užít opravdu ve velkém stylu a převleky k filmu patří, “ dodává s úsměvem Jan Hasenöhrl.

Návštěvníci koncertu v tom ale nezůstanou sami.   Úvodní open air koncert festivalu zahájí sám primátor hl. m. Prahy MUDr. Bohuslav Svoboda, místo taktovky se však vybaví světelným mečem řádu rytířů Jedi z legendární ságy Star Wars. Čeká nás také taneční show na téma filmové hudby, kterou ČNSO připravuje ve spolupráci se společností Oriflame.

Inspiraci pro kostýmy můžete čerpat z melodií, které během večera zazní, repertoár je opravdu široky.  Na programu jsou slavné melodie z Belmondových filmů, Bondovek, blok westernů, nebo skladby Johna Williamse, ale také hity z filmů Harry Potter, Shreck, Piráti z Karibiku, Mission: Impossible.

OPEN AIR Hollywood Night 2013 bude nezapomenutelným zážitkem, stejně jako další koncerty festivalu, které jsou nabité zvučnými světovými jmény.  Za všechny jmenujeme excelentního trumpetistu Wynton Marsalise, zpívajícího herece F. Murray Abrahama, legendárního Salieriho z Formanova Amadea.  Světové premiéry se dočká rovněž opereta Proso, proslulého českého autora Járy Cimrmana.  Na své si přijdou i milovníci jazzové hudby, letos je pro ně poprvé připraven pojízdný jazzový klub.  

Kompletní program koncertu i celého festivalu Prague Proms 2013 sledujte na webových stránkách www.pragueproms.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>