Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Inspirace

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Omni Zona Franca

2010-05-06 10:34

Kubánský underground se představí 7. května v Hale C

Vůbec poprvé zažije Česko vystoupení kubánské undergroundové skupiny. Energická a nevyzpytatelná experimentální skupina Omni Zona Franca, která se prohlašuje za apolitickou a vyzývá k duchovní revoluci, se představí 7. května v pražském prostoru Hala C.
Speciálním hostem večera bude přední český slampoetrista Bohdan Bláhovec.

Omni Zona Franca je seskupením anarchistických umělců, kteří vytvářejí různorodé spektrum událostí – nejčastěji ve veřejném prostoru. Multi-disciplinární skupina se zabývá konceptuálním uměním, happeningy realizovanými v ulicích kubánských měst, hudbou, poezií a alternativním divadlem. Snaží se o přímý kontakt mezi uměleckým projevem a každodenním životem na Kubě.
Během sedmi let uspořádali na Kubě, zcela bez finančních prostředků, přes 200 veřejných vystoupení. Přestože spreje jsou pro členy skupiny nedostupným luxusem, pomalovali havanská předměstí graffiti. Jejich cílem je prosadit umělecké vidění světa mezi co nejširší veřejnost. Do jejich provokativních akcí se zapojují náhodní kolemjdoucí i celá předměstí.
V pátek 7. května v 19.30 vystoupí Omni Zona Franca na benefiční prezentaci své tvorby (vstupné dobrovolné = 100% pro umělce na zajištění jejich cesty do Evropy) v Praze v prostoru HALA C (Drahobejlova 15, Praha 9 – Libeň, metro Českomoravská,.tramvaj 3 zastávka Ocelářská, tramvaj 8, 19 zast. U svobodárny).

Během kubánského undergroundového večera představí:

• graffiti malované přímo v prostorách Haly C
• vlastní dada a surrealistickou poezii - v pracovním překladu do češtiny
• zvukovou poezii
• provokativní happeningy z kubánských měst (video a fotodokumentace + autorský komentář s překladem)
• videoklipy a videoart
• experimentální hudbu
• uvaří kubánské vegetariánské jídlo a rádi se zúčastní diskuse, a tak přiblíží širší kontext díla a podmínky za nichž na Kubě žijí a tvoří

Omni Zona Franca nemá mnoho společného s tradiční karibskou kulturou. Elektronické beaty jsou u ní osou zvukových i obrazových koláží, umělci využívají undergroundovým způsobem prostředky digitálního věku. Reprezentují subverzivní umění, které má na jednu stranu globalizované rysy a zároveň je formované svým domovským lokálním prostředím.
Skupina také vystupuje v připravovaném celovečerním filmu Anarchismus pro začátečníky, který režisér Filip Remunda (spolurežisér snímků Český sen a Český mír) natáčí na několika světadílech. Snímek bude mít premiéru v roce 2011.

_________________________________________

Trailer zde: http://vimeo.com/2862443
Podívejte se na videou-kázky z akcí kubánské skupiny OMNI ZONA FRANCA:
http://www.youtube.com/user/omnizonafranca#p/u/25/JrACiwxvdlA
http://www.youtube.com/user/omnizonafranca#p/u/33/PoFQ3tP9fgE
http://www.youtube.com/user/omnizonafranca#p/u/35/j3BWu_FLGps
http://www.youtube.com/user/omnizonafranca#p/u/17/hfGK_cXLGhU

Pražské vystoupení pořádají filmaři Filip Remunda a Michal Gábor ve spolupráci s Táborskou stanicí pro kulturní výměnu CESTA (http://www.cesta.cz) a Halou C (http://www.kulturajinak.com) .

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>