Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

OLYMPIC 50 : Modrá Pyramida Tour

2012-10-30 14:17

1.12.2012 od 19hod, O2 arena

Legendární OLYMPIC oslaví půlstoletí na hudební scéně. Tentokrát na turné vyjede s Českým národním symfonickým orchestrem

 Legenda rockové scény a jeden ze zakladatelů českého bigbítu, skupina Olympic, vyjede v listopadu 2012 na velké halové turné. Jako host skupinu Olympic tentokrát doprovodí Český národní symfonický orchestr. Turné vyvrcholí v sobotu 1. prosince 2012 obřím koncertem v pražské O2 areně.
 
„Je to padesát let stále nekončícího mejdanu a to je potřeba pořádně oslavit,“ říká k chystanému turné Olympiku jeho lídr Petr Janda. „Chceme zavzpomínat na všechno dobré, co nás za tu dlouhou dobu potkalo a hlavně poděkovat všem našim fanouškům za úžasnou přízeň, kterou nám po celou tu neuvěřitelnou dobu věnují“.
 
Společně se skupinou Olympic vystoupí 49 členný Český národní symfonický orchestr a v Praze jako host i Marta Jandová. Fanoušci se tak mohou těšit na největší hity Olympiku v rockovém, symfonickém a rovněž akustickém provedení. Každý návštěvník jakéhokoliv koncertu Modrá pyramida tour OLYMPIC 50 LET obdrží zdarma jako bonus DVD Procházka historií skupiny Olympic.
 
Počátek kapely se datuje do roku 1963, kdy kolem Miloslava Růžka vznikl soubor KARKULKA (KARlínský KULturní KAbaret), který se později přejmenoval podle klubu v pražské Spálené ulici na Olympic. Za půlstoletí své existence vydala kapela více než 70 alb, získala 3 Zlaté a 3 České slavíky. V posledních letech se sestava Olympiku ustálila na tomto složení:
 
Petr Janda – sólová kytara, zpěv
Milan Broum – baskytara, zpěv
Jiří Valenta – klávesové nástroje
Milan Peroutka - bicí
 
Více informací získáte rovněž na www.bestia.cz/olympic, na Facebooku www.facebook.com/skupina.olympic a od června na www.olympic50.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>