Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Oktáva 2011

2011-04-05 11:14

Městská část Praha 8 pořádá exkluzivní koncertní cyklus Oktáva 2011 pod patronací houslového virtuóza a popularizátora hudby Jaroslava Svěceného. Na osmi koncertech (30. 4., 11. 5., 26. 5., 15. 6., 17. 9., 20. 10., 7. 11., 29. 11.) se kromě Jaroslava Svěceného představí zpěvačka Jitka Zelenková, herci Otakar Brousek st. či Pavel Soukup, harfenistka Kateřina Englichová, orchestr Virtuosi Pragenses či jazzman Najponk. Jedná se jedinečné propojení hned několika žánrů v netradičních a unikátních prostorech. Každý koncert bude doprovázen také speciálním programem. Posluchači se mohou těšit na výstavu houslí, expozici fotografií, či benefiční koncert na nádvoří Libeňského zámku. Koncerty se konají v KD Krakov, Divadle Karla Hackera a v Libeňském zámku. Hned první zahajovací galakoncert s podtitulem "setkání generací" v prostorech kulturního domu Krakov nabídne posluchačům mimořádně dynamickou a sehranou dvojici Jaroslav Svěcený a jeho talentovaná dcera Julie za doprovodu klavíru Václava Máchy. Na programu koncertu bude nejen nádherná hudba z Argentiny (Astor Piazolla),Francie (Jean Maria Leclair, Jules Massenet),Německa (L.van Beethoven),našich luhů a hájů (Antonín Dvořák,Josef Suk) a dalších autorů,ale také slavnostní křest tří nových CD zmíněných umělců.

Více informací o festivalu a možnosti zakoupení vstupenek na www.praha8.cz


Koncerty Festivalu:

so 30.4. v 19:00 KD Krakov – „Zahajovací galakoncert“
/Jaroslav Svěcený a Julie Svěcená – housle, Václav Mácha – klavír/
Zahajovací večer s podtitulem Setkání generací je příznačný i pro celý projekt Oktáva 2011.Obsahem bude nejen nádherná hudba z Argentiny(Astor Piazolla),Francie(Jean Maria Leclair,Jules Massenet),Německa(L.van Beethoven),našich luhů a hájů(Antonín Dvořák,Josef Suk) a dalších autorů,ale také slavnostní ,,osmičkový" křest tří nových CD a stejného počtu interpretů.
Vstupné: 200 Kč
 
st 11.5. v 19:30 Divadlo Karla Hackera – „Dětský karneval zvířat"
/Žáci ZUŠ, Pavel Soukup – recitace/
Vážná hudba převážně nevážně, aneb: „Dnes nechejte oblek doma“. Karneval zvířat Camilla Saint Saënse, který hrají vybraní žáci Základních uměleckých škol z celé Prahy 8 bude také doprovázen výstavou fotografií našeho předního fotografa Dušana Martinčeka. Podporovat nejmladší umělce má smysl nejen z důvodu jejich potenciálního uměleckého růstu. Náš festival spatřuje v kooperaci s mládím jeden z podstatných momentů správně fungující kulturní etablovanosti národa.
Vstupné: 100 Kč

čt 26.5. v 19:00 Libeňský zámek – „Jazz lounge by Najponk"  

Světový jazzman na Libeňském zámečku? ANO! Je tu Najponk! Najponk trio patří k nejlepším souborům u nás slavící úspěchy na prestižních pódiích celého Světa (New York, Londýn, Paříž). I proto jsme rádi, že soubor mohl zavítat na náš festival a zároveň také pokřtít nového CD Najponka natočeného v New Yorku
Vstupné: 150 Kč

st 15.6. v 19:30 Nádvoří Libeňského zámku – „Benefiční koncert MČ Prahy 8“

/Jaroslav Svěcený a Julie Svěcená – housle, Kateřina Englichová – harfa, Petr Nouzovský – violoncello/
Vstupné: zdarma
 
so 17.9. v 19:00 Libeňský zámek – Velký den houslí na Libeňském zámku s výstavou „Slavné housle čtyř staletí“
/Jaroslav Svěcený – housle, Miloslav Klaus – kytara, Jitka Navrátilová – cembalo/
Již od 10.00  začne na Libeňském zámku výstava unikátních italských,francouzských,německých a českých houslí 18.-21.století s komentovanými prohlídkami Jaroslava Svěceného,která vyvrcholí večerním koncertem na tyto exkluzivní nástroje za doprovodu cembala a klasické kytary.Zazní hudba Arcangela Corelliho,Giuseppe Tartiniho,Antonia Vivaldiho,J.S.Bacha,Františka Bendy,Nicoló Paganiniho a dalších autorů.Výstava,která představuje tajuplnou historii houslí a houslových rarit(mramorové housle,hrající nástroje různých tvarů a velikostí) je v tento den určena pro návštěvníky všech generací.
Vstupné: 150 Kč
 
čt 20.10. v 19:00 KD Krakov – „Svěcený hraje Vivaldiho"
/Jaroslav Svěcený, Dana Vlachová a Julie Svěcená – housle, orchestr Virtuosi Pragenses
Slavné i málo známé skladby nejpopulárnějšího,nadčasového a naprosto geniálního skladatele italského baroka nadchnou posluchače napříč žánry.Součástí koncertu bude i autogramiáda s nahrávkami hudby Antonia Vivaldiho a jeho italských současníků.
Vstupné: 200 Kč

po 7.11. v 19:30 Divadlo Karla Hackera – „První dáma české harfy představuje nové CD"
/Kateřina Englichová – harfa, Otakar Brousek st. – recitace, Petr Nouzovský – violoncello/
Naše první harfenistka Kateřina Englichová natočila nové CD s naším předním violoncellistou nastupující generace Petrem Nouzovským. Část děl, která jsou zanesena na kompaktní disk, budou mít možnost naši posluchači slyšet na dnešním koncertě. Slavnostní atmosféru večera podtrhne účast jednoho z nejvýznamnějších herců naší doby pana Otakara Brouska st., který svým nezaměnitelným hlasem zarecituje pouze pro dnešní večer vybranou poezii. Proběhne také křest nového CD Kateřiny Englichové a Petra Nouzovského
Vstupné: 200 Kč

 
út 29.11. v 19:00 Libeňský zámek - adventní koncert „Sváteční setkání žánrů"
/Jitka Zelenková – zpěv, Jaroslav Svěcený – housle, Pavel Větrovec – klavír/
Renomovaná zpěvačka české populární hudby,klavírista,šéf kapely Karla Gotta a profesor Pražské konzervatoře vytvořili spolu s klasikou odkojeným houslistou program,který představuje různé hudební styly a žánry.Zazní hudba George Gershwina,Leonarda Bernsteina,Chicka Corey,Dave Brubecka,Jevgenije Dogy,Johna Williamse a dalších autorů.Tento sváteční večer je zároveň epilogem exkluzivního cyklu Oktáva 2011.
Vstupné: 100 Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>