Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Respektujte N.O.H.U.

2010-04-26 10:58

28. dubna hrají v Lucerna Music Baru kosmopolité z kapely N.O.H.A. V ten samý den Noise Of Human Art oficiálně vypouštějí také novou desku s názvem Respekt The Menu.

Philip Noha (původem z Prahy) je hlavní tvůrčí osobností kapely, v níž se sešlo v naprosté hudební harmonii několik národností – Čech, tři Němci, Američan a v poslední době také Španělka. Tak jak je národnostně namíchaná kapela, je stylově namíchaná i jejich hudba. Na pěti albech se world music kříží s elektronickými beaty různého rozsahu, jazzem, za schopnosti vytvořit chytře chytlavé refrény (což se týká především posledních alb), aniž by z muziky díky tomu vytvářeli otravné odrhovačky.

Ukázkovým případem je taneční hit Tu Café, který má jen na Youtube bezmála 2 miliony shlédnutí. U této písně potvrzuje okouzlující zpěvačka Minerva Diaz Perez, která s kapelou vystupuje až od předposledního alba Dive In Your Life, že její vstup do kapely byl správným krokem. Sound kapely to posunulo od abstraktnějších poloh směrem k možnosti širšího uchopení. Dříve se u kapely ženské vokály objevovaly spíše sporadicky, hlavní slovo měl, co do „vokální stránky“, rapující Newyorčan MC Chevy.


N.O.H.A. - Tu Cafe´

Kapela je hrdá na to, že funguje v módu „Do It Yourself“ – sama si řeší produkci, mixy i mastering. Samostatnou kapitolou je u N.O.H.Y. živé hraní, na němž kombinují naprosto samozřejmě živé nástroje (sám kapelník Philip Noha je saxofonista) s elektronickou performancí nebo DJskými sety. V Česku to mají evidentně rádi a rádi se vracejí, mimo Prahu zahrají ještě několik koncertů. Kamenným obchodům s hudbou již téměř odzvonilo. Kapela na to přirozeně a sympaticky reaguje tím, že připravuje nové webové stránky, díky nimž si budou moci fanoušci zakoupit jednotlivé tracky z pohodlí domova.

Pořadatelé slibují po koncertě také after party s Djem Gadjo – měl by se k němu připojit MC Chevy a možná prý i část kapely... Na 28. duben je naplánováno oficiální vydání nové desky s názvem Respekt The Menu. Noise Of Human Art hrají v Lucerna Music Baru v ten samý den, o překvapení by tedy neměla být nouze...

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>