Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Čechomor, United Flavour a Toqique pro děti v Motole

2010-05-01 00:00

V neděli 2. května se koná v blízkosti Břevnovského kláštera již čtvrtý ročník dobročinného koncertu Motol Motolice. 100 % zisku ze vstupného opět poputuje na účet Nadace Národ Dětem.

Čeká vás víkend strávený v Praze? Co si takhle užít dobré koncerty a k tomu přispět na dobrou věc? Přijdete-li totiž v neděli na jednodenní hudební festival Motol Motolice, bude vaše vstupné věnováno na účet Nadace Národ dětem, která funguje za účelem humanitní pomoci nemocným dětem hospitalizovaným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Po dvou letech na festivalu nevystoupí residenti Dan Bárta a Illustratosphere a pop-jazzoví Eggnoise. To ovšem neznamená, že by byl letošní program méně lákavý. Jen se bude hrát trochu víc na taneční notu. M.j. se představí totiž kapela Toqique. Jak zpívá s nadsázkou Charlie Winston: „If You Say This Is Pop...“ - to by na tuhle partu v čele s charismatickou (ale i pořádně ujetou) zpěvačkou Klárou Vytiskovou sedělo. Jenže je za tím více, než by se zdálo. Toxique si totiž z popu berou to lepší a vytváří si vlastně poměrně zábavnou fazónu, jejíž hudební kvalitu potvrzují členové kapely, jinak zaháčkovaní v nejrůznějších jazzových projektech. Podiová show k této hře neodmyslitelně patří, Klára Vytisková se na živých koncertech stává něčím, co stojí mezi panenkou Barbie a Madonnou.

Jinak na diváky bude útočit další taneční kapela, která se na letošní Motolici představí - United Flavour - vyložená klubovka, která je v posledních letech stálicí na letních festivalech. A opět v čele žena! Španělská zpěvačka Carmen založila kapelu s baskytaristou Djeiem, s nímž se předtím krátce setkala již v reggae dubových Hermakuti. V United Flavour vznikla vlastně multikulturní směska hudebníků, v jejichž hudbě se objevují prvky reggae, latinské muziky, dancehallu, R&B , soulu i hiphopu. Výsledný „eintopf“ má však sound, o němž by jste jen těžko hádali, že vyšel z Prahy.

A je třeba vůbec představovat hlavní hvězdu letošní Motolice? František Černý, Karel Holas a spol. = Čechomor. Kapele, která dokáže vyprodat obří stadion, stejně jako nasednout do vlaku a hrát přímo z vagonu tam, kde se zastaví, se v českých podmínkách asi nedalo za posledních dvacet let uniknout.

A motejte se o víkendu někde v centru, když v zahradách u Břevnovského kláštera hraje taková muzika... Motol Motolice navíc pomůže dětem na hematologii a onkologii v Motole.

Vstupenky k zakoupení ONLINE zde.
 

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>