Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Leonard Cohen: Old Ideas Tour 2013

2013-06-05 14:19

ne 21. července 2013, 20:00 hod., O2 Arena

Velký návrat Mistra Leonarda

Do Prahy se po čtyřech letech vrací legendární Leonard Cohen. V rámci svého turné Old Ideas World Tour 2013 vystoupí 21. července v O2 areně.

Díky fenomenálnímu úspěchu posledního koncertu a vřelému přijetí od českých fanoušků se kanadský básník, prozaik a především písničkář Leonard Cohen rozhodl, že znovu zavítá do Prahy. V rámci svého turné Old Ideas World Tour 2009 vystoupí v neděli 21. července ve 20:00 v O2 areně v Praze.

Svoji uměleckou dráhu zahájil Leonard Cohen jako básník. První sbírku Let Us Compare Mythologies vydal ještě jako student v roce 1956. Značný ohlas v  uměleckých kruzích sklidila hned jeho další sbírka The Spice-Box of Earth vydaná v roce 1961. Poté se na několik let usadil na řeckém ostrově Hydra. Z tohoto období pochází jeho sbírka Flowers for Hitler (1964) a romány The Favourite Game (1963) a Beautiful Losers (1966). Prakticky v celém svém díle, literárním i hudebním, se Leonard Cohen zabývá tématy náboženství, izolace, a složitých mezilidských vztahů.

V roce 1967 se přestěhoval do USA a odstartoval kariéru folkového zpěváka. Úspěch a světový ohlas se dostavil hned po vydání prvních alb Songs of Leonard Cohen (1967). Zde najdeme mimo jiné i Cohenovu asi nejznámější píseň Suzanne. Její text pochází z Cohenovy básně Suzanne Takes You Down, která vyšla ve sbírce Parasites of Heaven. Jako první ji nazpívala Judy Collins, Cohenova verze následovala až o pár let později. Časem se z ní stala nejčastěji přebíraná skladba z jeho repertoáru, kterou nazpívali mimo jiné Peter Gabriel nebo Aretha Franklin. Z prvního Cohenova alba pocházejí i další známé skladby jako například So Long, Marianne nebo Hey, That‘s No Way to Say Goodbye.

Následující alba Songs From a Room (1968), Songs Of Love And Hate (1970), I’m Your Man (1990), The Future (1992) a Ten New Songs (2001) již „jen“ potvrdila neotřesitelnou pozici Leonarda Cohena jako největšího písničkáře současnosti, který svým dílem ovlivňuje hned několik generací svých následníků. O významu a velikosti Cohenova díla svědčí i kolik předních hudebních osobností zařadilo jeho skladby do svého repertoáru. Na tomto seznamu najdeme vedle již zmíněných i taková jména jako U2, REM, Sting, Nick Cave nebo Johny Cash.

Zatím poslední studiové album s názvem Old Ideas vydal Cohen v roce 2012 po více než osmi letech. Jeho načasování vyšlo v pro něj nejpříznivější době, alespoň co se tuzemského posluchače týká. Je to první deska nových písniček, která vznikla po dvou fantastických koncertech, co v Česku v letech 2008 a 2009 odehrál. Koncertech, na nichž jsme se mohli s tímto skromným a sympatickým pánem dostatečně seznámit a nasát jeho charisma. Old Ideas je tak přirozeným pokračováním toho, co jsme si mohli naživo společně prožít.

Letošní koncertní šňůra Leonarda Cohena následuje bezprostředně po vyprodaných World Tour 2008 a World Tour 2009, na která se kanadský bard vydal po dlouhých 15 letech. Nadšená hodnocení návštěvníků pražských koncertů slibuje, že i letošní setkání s Mistrem Leonardem bude nezapomenutelným zážitkem.

Do volného prodeje se dostane i omezené množství vstupenek v kategorii PLATINUM. Jejich držitelé získají nejen nezapomenutelný zážitek z koncertu, který si budou moci vychutnat z křesel v prvních dvanácti řadách přímo před podiem, ale i catering v restaurantu LOKOMOTIVKA před začátkem koncertu. Cena vstupenky v kategorii PLATINUM je 5.990,- Kč.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>