Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

KONCERTY a PŘEDNÁŠKY v Českém muzeu hudby

2013-04-06 11:26

Prostory: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Základní umělecká škola Jana Hanuše: Musici Gaudentes
6. 4. od 19.00

Základní umělecká škola pořádá koncert flétnového souboru Musici Gaudentes k životnímu jubileu jeho umělecké vedoucí Veroniky Pudlákové. Soubor je složený z příčných fléten, které doprovází violoncella, baskytara, klávesové a bicí nástroje. Veronika Pudláková, která soubor založila roku 2007, je zároveň jeho uměleckou vedoucí, aranžérkou a dirigentkou. Repertoár zahrnuje skladby různých stylových období, od baroka, až po hudbu 20. století.

Absolventský koncert Jana Rady
9. 4. od 19.00

Přijďte podpořit mladého studenta pedagogické fakulty při jeho absolventském vystoupení. K poslechu nabídne skladby pro housle a klavír od Bedřicha Smetany, Johannese Brahmse a Antonína Dvořáka. Klavírní doprovod Alena Radová a Jan Lukš.
2. jarní koncert Základní umělecké školy Jana Hanuše,

10. 4. od 18.30
Koncert žáků hudebního oddělení základní umělecké školy z Prahy 6.


Alejsbor a Zanoty
13. 4. od 18.30

Koncert Alejsboru, studentského sboru Gymnázia Nad Alejí z Prahy 6, a jejich hosta, pěveckého sboru Zanoty z Gymnázia v Jindřichově Hradci.

Velký harfový koncert Základní umělecké školy Jana Hanuše
22. 4. od 18.30

ZUŠ Jana Hanuše ve spolupráci se ZUŠ Biskupská a ZUŠ Zbraslav pořádá harfový koncert svých pod vedením MgA. Vendulky Vaňkové.

Rozkvět Pražského jara: Pěvecký sbor
23. 4. od 18.00

V dubnovém Rozkvětu se dozvíte, jak se zpívá ve sboru. Jak zní "vícehlas", kolik různých hlasů může ve sboru zpívat, jaké jsou vůbec typy hlasů a mnoho dalšího.
To vše budete moci na vlastní uši slyšet v rámci dalšího večera Rozkvětu, jehož hlavními hosty budou mladí pěvci z Akademie sborového zpěvu při Pražském filharmonickém sboru v čele se sbormistrem Lukášem Vasilkem. Vstup volný. Místa nutno rezervovat na adrese rozkvet@festival.cz (jméno a počet míst).

Cantoria Nova Romana + Rome Youth Choir
26. 4. od 18.00

Chrámová hudba od gregoriánských zpěvů po Vivaldiho je na programu koncertu italských pěveckých sborů pod vedením sbormistryně Annalisi Pellegrini. Záštitu nad koncertem převzal Italský kulturní institut.

Pražská komorní filharmonie: Duo Spinea & flétnový host
29. 4. od 19.30

Tentokrát se můžete těšit na skladby Františeka Xavera Thuriho, Zdenka Folprechta, Alexandra Eisenberga, Petra Ebena, Štěpána Raka, Heinze Holligera, Jana Nováka, Vladimíra Wernera či Gabriela Vermelho.
Vstupenky na tel. 224 267 644 nebo na adrese vstupenky@pkf.cz
 
 

Kontakty: České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
Telefon pokladna: 257 257 707, e-mail: c_muzeum_hudby@nm.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>