Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Inspirace

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Respect Plus 2010: Kihnoua /USA, Jižní Korea/

2010-04-26 12:20

29. 4. 2010 /čt/, 19:30 Palác Akropolis

Hudební velikán americké avantgardy Larry Ochs, korejská tanečnice, zpěvačka a perkusistka Dohee Lee a bubeník Scott Amendola na prvním evropském turné společného převratného projektu, který boří hranice mezi Západem a Východem.

Iniciátorem převratného projektu, překračujícího hranice mezi kulturami i tvůrčími disciplínami, je hudební velikán americké avantgardy Larry Ochs, saxofonista a zakládající člen legendárního Rova Sax Quartetu. Trio KIHNOUA založil s korejskou tanečnicí, zpěvačkou a perkusistkou Dohee Lee a bubeníkem a elektronickým skladatelem Scottem Amendolou. Ten má za sebou spolupráci s muzikanty jako Bill Frisell, John Zorn, Johnny Griffin, Paul McCandless či Phil Lesh a zpěvačkami Madeleine Peyroux a Ninou Hagen.

KIHNOUA znamená ve staré řečtině "změnu". Projekt, který vyjíždí na vůbec první evropské turné, boří hranice mezi Západem a Východem, mezi hudbou a tancem, i mezi elektronikou a akustikou. Napjatě očekávaným překvapením je vklad korejské zpěvačky Dohee Lee: korejská klasická hudba má podobně hluboké kořeny jako indická, ve spojení se západními hudebníky se uplatňují fascinující vlohy korejských umělců k improvizaci. Velkým obdivovatelem korejské hudební tradice byl například americký avantgardní skladatel John Cage.

Více informací na:
http://www.ochs.cc/groups/kihnoua_intro.html#intro – oficiální stránky Larry Ochse
http://www.doheelee.com - oficiální stránky Dohee Lee

www.rachot.cz

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Ceny:
Předprodej: sezení 250,- Kč
Na místě: 300,- Kč
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>