Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Klasika

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kate Lindsey

2012-01-17 20:20

25.1.2012    19:30    Obecní dům - Smetanova síň
vstupenky v síti TicketPro


“Kate Lindsey, mladá, štíhlá atraktivní mezzosopranistka s bezchybně položeným hlasem a škálou výrazů – od bláznivého přes ironický až k chápajícímu - dala roli Nicklausse (nastudováni Hoffmannových povídek v MET) hvězdnou kvalitu.”
Opera Today

V této sezóně se vycházející hvězda, mezzosopranistka Kate Lindsey vrací do Metropolitní opery v novém nastudování Hoffmannových povídek a zároveň bude debutovat v Bavorské státní opeře jako Cherubín ve Figarově svatbě. Rovnež ztvární hlavní roli ve světové premiéře opery Amelia v Seattle Opera. Nedávno debutovala v Santa Fe Opera v roli Zerliny v Donu Giovannim, v Lille Opera opět v roli Cherubína pod taktovkou Emmanuelle Haim a s New Yorkskou filharmonií v koncertním provedení L’Enfant et les Sortilege pod taktovkou Lorina Maazela.

Kate Lindsey nedávno absolvovala Lindemannův program pro mladé umělce při Metropolitní opeře a na této scéně debutovala jako Javotte v Manon. Od té doby ztvárnila v MET několik rolí: Cherubín ve Figarově svatbě, Kuchtík v Rusalce, Wellgunde ve Wagnerově Ringu, Druhá dáma v Kouzelné flétně (vystoupení bylo součástí přenosů z MET do celého světa), Stéphano v Romeoví a Jůlii, pěvec v Manon Lescaut, Tebaldo v Donu Carlosovi a  Siebel ve Faustovi. Mezi její ostatní závazky patří debuty s Bostonskými symfoniky pod taktovkou Jamese Levine, na festivalu v Tanglewood – koncertní provedení Les Troyens opět s Bostonskými symfoniky, Festival Mostly Mozart (závěrečný koncert), Cleveland Orchestra – Haydnova Harmoniemesse pod taktovkou Franze Welser-Möst. Představila se i jako Cherubín v Bostonské lyrické opeře, Stéphano a Rosina v Lazebníku sevilském a jako Mercedes v Carmen v opeře v Saint Louis;  dále jako Angelina v La Cenerentola ve Wolf Trap Opera. Koncertně vystoupila v Zankel Hall s Jamesem Levine a Komorním orchestrem MET a s recitálem v Metropolitním muzeu umění v New Yorku.
 

Slečna Lindsey pochází v Richmondu ve Virginiin a hudbu vystudovala na Indiana University. Mezi její mnohá ocenění zmiňme alespoň Grant Richarda F. Golda (2007), Cenu George Londona (2007), Cenu Lincolnova centra (2007) a Grant Sullivanovy nadace (2006).

Web: http://www.katelindsey.net/
Pořadatel: http://www.nachtigallartists.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>