Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JAROMÍR NOHAVICA a Janáčkova filharmonie

2013-06-05 14:33

23. a 24. října 2013, 20:00 hod., O2 arena

Jaromír Nohavica dvakrát v pražské O2 areně

Jaromír Nohavica poprvé v pražské O2 areně a jako první český interpret rovnou  ve dvou koncertech! Legenda českého folku zvolila pro své první vystoupení v nejmodernější tuzemské areně velmi netradiční přístup. Nejprve se představí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a následující den ho pak diváci zažijí tak, jak ho dobře znají - s kytarou a heligonkou.

Na koncert s  Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče se v pražské O2 areně můžou fanoušci těšit letos 23. října od 20:00. Plocha O2 areny bude pro tento mimořádný zážitek připravena k sezení. Barevná aranžmá Marko Ivanoviče a Ondřeje Brzobohatého dávají známým písním Jaromíra Nohavici nový rozměr a posouvají je až někam na hranici filmové hudby. Netradiční spojení zdánlivě neslučitelných žánrů ještě více umocňuje poetiku Nohavicových textů a přináší divákům velmi silný zážitek. Spojení s Janáčkovou filharmonií si ostatně Jaromír Nohavica vyzkoušel loni v ostravském Gongu za nadšeného aplausu publika.

O den později, tedy 24. října rovněž od 20:00, vystoupí Jarek Nohavica se svým sólovým, více než dvouhodinovým koncertním programem. Na pódiu jej doprovodí vynikající polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Plocha O2 areny bude tentokrát otevřená pro fanoušky „na stání“. Jarek Nohavica uvede většinu svých nejznámějších písní ze svého třicetiletého koncertního vystupování a publikum neochudí  ani o nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku – Tak mě tu máš.

Jarek Nohavica patří bezesporu mezi legendy našeho folku a mnohé jeho písničky takřka zlidověly. Jako první z českých písničkářů se stal na konci loňského roku nositelem ceny Premio Tenco, která je každoročně již několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Zařadil se tak mezi interprety zvučných jmen jako Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto významné ocenění získali v minulosti. Jeho alba jsou dlouhodobě nejprodávanější na tuzemském trhu.

Vstupenky v cenách od 490,- Kč budou v prodeji na terminálech SAZKA Sázková kancelář, a.s. od úterý 9.4. od 1:15, od 8:00 je možná jejich rezervace i prostřednictvím www.sazkaticket.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>