Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Koncerty

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

George Michael, Symphonica: The Orchestral Tour

2011-11-05 20:52

14.11.2011 od 20hod, O2 arena
Prodej vstupenek v síti terminálů SAZKA, a.s., od 21. 6. 2011., WWW.SAZKATICKET.CZ

Letos v létě se George Michael vrátí na koncertní podia s novým programem nazvaným „Symphonica: The Orchestral Tour“. Půjde o jeho první evropské turné od roku 2008.


Jedna z největších osobností britské hudební scény a jeden z nejoblíbenějších interpretů vůbec, George Michael, ještě nikdy neabsolvoval takovéto turné; nejenom že bude pečlivě vybírat ze svých vlastních písní, zahrnující všechny jeho největší hity téměř třicetileté kariéry, ale dojde i na některé z jeho oblíbených písní od jiných interpretů. Všechny skladby budou upraveny a přearanžovány pro orchestr, který bude George Michaela doprovázet na všech jeho koncertech.

Turné „Symphonica“ začne v srpnu v pražské Státní opeře. Od svého otevření v roce 1888 bylo toto místo považováno za jednu z nejkrásnějších scén v Evropě. Jejími portály prošli například Gustav Mahler, Richard Strauss, Nellie Melba nebo Enrico Caruso. Po Praze bude dalším dějištěm této události například londýnská Royal Opera House nebo Palais Garnier v Paříži. Několik míst bylo speciálně vybráno pro svou architektonickou krásu, kvalitu zvuku a kulturní historii.

Kariéru George Michael odstartoval coby člen mezinárodně úspěšného dua Wham!, kde spolupracoval s Andrewem Ridgleyem. Na svém kontě má multiplatinová sólová alba „Faith“, „Listen Without Prejudice“, „Older“, „Ladies and Gentlemen“, „Songs of Th e Last Century“ a „Patience“ z roku 2004. George Michael se stal králem britského popu už v roce 1982, kdy vzal hitparády útokem se svojí kapelou Wham!, a od té doby si vybudoval postavení jednoho z nejrespektovanějších britských zpěváků a skladatelů. Stejně jako se mu dařilo obsazovat první příčky hitparád s kapelou Wham!, již více jak dvacet let je sólovou hvězdou, která dosahuje obrovského mezinárodního úspěchu a prodejnost jeho desek se pohybuje kolem 85 milionů prodaných kopií. Michael je také nejhranějším umělcem v britských rádiích za posledních 20 let.

George Michael je nesmírně kvalitní zpěvák i skladatel a jeho umění, které překlenulo téměř tři dekády, si získalo přízeň celého světa populární hudby. Když se podíváme na historii vývoje populární hudby, jedna skutečnost nás ihned uhodí do očí: talent se vždycky nakonec prosadí. Když v hudebním průmyslu podvádíte, neudržíte se v něm. Nemůžete se spoléhat jen na bombastickou reklamu, která oklame posluchače (to nikdy nevydrží dlouho), a nemůžete se schovávat za tvůrce image a svůdné videoklipy, ani za nejmodernější střih vašeho oblečení. Tohle všechno je pomíjivé. Abyste přežili, musíte se vyvíjet, zdokonalovat, věřit si a být zapálený pro věc. Dlouhověkost vychází z umění skládat tu nejlepší hudbu – takovou hudbu, jakou George Michael nahrává již téměř 30 let. A vše nasvědčuje tomu, že bude se skvělou hudbou přicházet ještě mnoho dalších let.


Web: http://www.georgemichael.com
Pořadatel: http://www.livenation.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>