Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Garnier: renesanční DJ opět v Praze

2011-09-19 10:14

Jedna z nejzásadnějších osobností elektronické hudby zamíří tento týden do Prahy. 22. září odehraje v Lucerna Music Baru se svými spolupracovníky Benem Rippertem a Scanem X čtyřhodinový set Laurent Garnier, jehož působení „v oboru“ se počítá už na 25 let.

Od číšníka na francouzském velvyslanectví v Londýně po hvězdu světové klubové taneční scény. I tak by mohl znít název pohádky, v jejímž příběhu by hrál hlavní roli muž jménem Laurent Garnier. Každopádně v polovině a na konci 80. let minulého století si nemohl Paříží odkojený člověk se zájmem o elektronickou hudbu vybrat lepší místo k životu než anglická velkoměsta, která tuto scénu od prvopočátku formovala. Garnier ostatně od dětství netoužil po ničem jiném, než dokázat dát lidem tanec. V Manchestru z první ruky přičichl k vlně acid housu (ještě jako DJ Pedro) a v Paříži se už na přelomu 80. a 90. let stal hvězdou první velikosti francouzské taneční hudby. Odehrál nespočet vystoupení a setů v klubech a na festivalech po celém světě. V roce 2003 vyšla jeho biografie Electrochoc, v níž se lze o tomto období leccos dočíst...  Jenže nezůstalo jen u DJingu. Garniera lze bez okolků nazvat renesanční osobností ve svém oboru. Garnier se uměl prosadit i jako renomovaný skladatel, vydal řadu vlastních studiových alb, desítky setů a mixů, skládal pro divadlo i film, založil vlastní label F Communications, produkuje, od počátku 90. let vykonával mravenčí práci objevováním nových desek a zvuku na radiových vlnách mnoha stanic, aby nakonec v roce 2003 zřídil vlastní webové radio Pedro´s Broadcasting Basement - aniž by poslední dva roky přestal se svými show It Is What It Is.  A co Garniera baví poslední dobou je kombinace DJingu a improvizované živé hudební produkce, ovlivnění jazzem je u něj patrné vlastně po celou kariéru.  

Naposledy se v Česku ukázal Garnier před dvěma lety, když byl v Akropoli představit žánrově pestré album Tales of a Kleptomaniac. Tehdy s ním kromě dechové sekce přijeli i Scan X (elektronika) a klávesista Benjamin Rippert, jejichž umění budeme moci obdivovat i nyní v Lucerna Music Baru. Společně se chystají jako L.B.S. improvizovat pod Garnierovou DJskou taktovkou celé čtyři hodiny.

Projekt L.B.S. vám nabízí několik významů: „Laurent, Ben a Scan“, „Loud Bass and Samples“ nebo „Live Booth Session,“ ale u nás jen jediné datum: 22. září v Lucerna Music Baru
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>