Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fink a jeho Perfect Darkness v MeetFactory

2011-11-15 13:06

17. listopad je v Praze doslova narvaný kulturními akcemi. Návštěvou koncertu britského „písničkáře“( i když vám možná tato škatulka bude trochu drhnout na rtech) Finka, ale určitě zvolíte to nejlepší. Velký sál MeetFactory je navíc, co se týče industriální atmosféry, určitě tou správnou volbou.

I když Finkova folkově laděná tvorba možná úplně nesedí do toho, co vydává legendární label Ninja Tune (což je jinými slovy záruka kvalitní - většinou elektronické - muziky), není to náhoda, že vydává právě u této značky. Fin Greenall totiž původně produkoval ambient, a přes trip hopové období se dostal až k dnešnímu výrazu, ve kterém zvoní někdy minimalistické, někdy rytmicky bluesové kytarové hrátky uprostřed melancholických písní, které jsou nejednou pomalejší než pomalé. A zkušenost s elektronickou muzikou Finkovu hudbu jenom šlechtí. Někde v pozadí ji tam prostě cítíte, nejen díky temné basové lince a perkusím... I když Finkova kapela je složená jen z muzikantů, hrajících čistě na živé nástroje (bicí, akustická kytara, basová kytara, klavír...) Stejně tak ovšem dokáže hrát sólově. Jeho vokály jsou zadumané a jako by líně artikulované. Přesto se uvnitř Finkovy hudby skrývá obrovské napětí, dokáže ve vás velmi dlouho rozehrávat strunu, od které čekáte, že by se měla dřív nebo později přetrhnout.Stejně jemný koncept od prvního alba - to je od roku 2006 - Bisquits For Breakfast a pořád žádná nuda. Z druhého alba Distance And Time je třeba zmínit melancholickou a skvěle aranžovanou skladbu Trouble Is What You Are In. Ve stejných náladách pokračuje i Sort Of Revolution z roku 2009.  

Do Prahy přijíždí Fink představit svoji novou letošní desku Perfect Darkness. Která je skvělá: temná, a přesto ne bez naděje. Zdá se, že tohle album si můžete nejlépe pustit při setmění v Berlíně, kde mimochodem Fink hraje hodně často. Takže pražská MeetFactory se perfektně hodí - Fink má totiž pro živá vystoupení v oblibě netradiční prostory, v poslední době rovněž velmi často koncertuje v kostelech.Finkův koncert 17. listopadu v MeetFactory bude napůl k sezení (i když si veze doprovodnou kapelu) a předskakovat mu bude Rachel Sermanni.

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>