Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Víkendová srpnová festiválení na míru Pražákům I.

2010-07-29 00:00

Kam v srpnu o víkendu? Za muzikou!

První část české hudení festivalové sezóny je už sice za námi, před námi ale ještě pěkná řádka větších i menších hudebních akcí zůstala. Pokud jste ještě na žádný domácí festival nezavítali, můžete to v srpnu napravit. Pojďme se společně podívat, co nás o následujících srpnových víkendech čeká nejzásadnějšího v českých i moravských hudebních luzích a hájích. Přinášíme první část festivalových tipů na následují dva srpnové víkendy.29. 7. – 1. 8. Benátská Noc, Malá Skála – festival je plnoletý


Již tento víkend můžete vyrazit na Benátskou noc, která je již plnoletá. Tradiční rockový festival v posledních letech nabral rockodech a rozrostl se do trochu větších rozměrů, areál Malé Skály má však pořád stejně jedinečné kouzlo. Hlavní festivalový čas bude patřit domácí rockové stálici – Kabátům, zahraničními headlinery jsou letos irský zpěvák Gary Moore, finský metal v podání Stratovarius nebo německo-čeští Die Happy se zpěvačkou Martou Jandovou. Již tradičně patří velká část programu slovenskému popu a rocku. Dorazí například No Name, Horkýže slíže nebo Zuzana Smatanová. Objeví se všechna osvědčená jména domácí scény: výběrem třeba Anna K, Vypsaná Fixa, Krucipüsk, ale také svěží vítr naší klubové scény: Final Fiction, Charlie Straight nebo alternativnější Midi lidi a Čokovoko.

Zajímavosti:
Nenechte si ujít neckyádu na Jizeře, která se jako tradičně koná v sobotu ráno od 9. do 12. hodin.
Doprava: Pokud se chystáte na festival z Prahy vlakem, můžete využít speciální maloskalský express, který odjíždí z Prahy-nádraží Libeň ve čtvrtek 29.7. a v pátek 30.7. v 16,40 hod. Jízdenky k zakoupení přímo ve vlaku, zpáteční stojí 180 Kč.
Ceny vstupenek: na celý festival do 29. 7. v předprodeji za 1318 Kč, na místě pak 1400 Kč (koupí vstupenky na festival přispějete jednou korunou na konto Kapka naděje)

Oficiální web
: http://www.benatskanoc.cz/

Nejlepší ubytování v regionu!! Chcete navštívit tento festival, ale nevíte, kde se ubytovat? Ať už hledáte luxusní hotel, pěkný penzion nebo levné ubytování, je tu pro vás YONAD.cz – UBYTUJTE SE SNADNO!5. 8. – 7. 8. Sázavafest, Kácov – slaví první desítku!


Letošní Sázavafest v Kácově oslaví první kulatiny a nabídne k té příležitosti dosti zajímavých účinkujících. Ze Států přijedou Papa Roach, z Anglie zamíří Chumbawamba, z Finska Leningrad Cowboys. Dobrým „úlovkem“ organizátorů je bezesporu Ivan Král nebo třicetičlenný orchestr Vivalianno, ale to je jen zlomek ze všeho, co vás čeká. Na pěti hudebních scénách se během 3 dní vystřídá celkem 150 účinkujících.

Zajímavosti
Pořadatelé letos připravili pro prvních 6000 návštěvníků, kteří se ubytují ve stanovém městečku, dva dárečky. Každý, kdo zaplatí stanovné, dostane zámeček na stan a kondom.
Ceny vstupenek
V předprodeji (do 4. 8.) zaplatíte za celý festival 1000 Kč, na místě vás lístek bude stát 1200 Kč. jednodenní vstupenka bude v prodeji za 700 Kč.
Doprava
Na Sázavafest můžete dojet autem, musíte však počítat s parkovným, jež bude činit 250 Kč. Za místo ve stanovém městečku připočtěte další stokorunu. Nas festival lze ale také dojet speciálně posílenými linkami Posázavského pacifiku.

Oficiální web: http://www.sazavafest.cz/

Nejlepší ubytování v regionu!! Chcete navštívit tento festival, ale nevíte, kde se ubytovat? Ať už hledáte luxusní hotel, pěkný penzion nebo levné ubytování, je tu pro vás YONAD.cz – UBYTUJTE SE SNADNO!
 

MacTer s využitím servisu oficiálních webových stránek http://www.benatskanoc.cz/ a http://www.sazavafest.cz/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>