Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

XV. Festival swingové hudby

2012-10-30 13:56

7 - 8. listopadu 2012, Národní dům na Vinohradech, Praha
Vstupenky koupit v síti Ticketpro

A na koho se letos můžete těšit?

Opět k nám zavítá fenomenální vokální soubor TAKE 6 (USA), který do Prahy přijede představit své nové album One, za které sklidili od amerických hudebních kritiků samou chválu. Soubor za dobu svého působení posbíral mimo jiné i 10 cen Grammy a jsou nejčastěji nominovaným vokálním souborem v historii těchto cen.

Hlavní hvězdou druhého večera bude ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS (Česká republika), ortodoxně swingová kapela, která na svých vystoupeních předvádí nejen fantastické hudební výkony, ale také jedinečnou show, plnou tanečních výkonů a humoru.
Pokud máte chvilku, podívejte se na jejich vystoupení v Mladé Boleslavi.

A to samozřejmě není vše! Dále se můžete těšit na NOTHING BUT SWING (Slovensko), soubor, který se hlásí k jazzové hudbě 40. – 50. let (LesterYoung, Bud Powel, Charlie Parker) a jako speciálního hosta si přivezou fenomenálního světového saxofonistu SCOTTA HAMILTONA (USA), který hrál s takovými legendami, jakými byli R. Eldridge, M. Goodman, G. Mulligan, T. Bennett, R. Brow a řada dalších.

Do Prahy zavítá také JAZZ BAND BALL ORCHESTRA (Polsko), legenda polské hudební scény, která si za vzory bere L. Armstronga, D. Ellingtona, B. Hacketta a hudební scénu Kansas City.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>