Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Kluby

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

S láskou v srdci a kamenem v dlani míří Everlast do Lucerny

2010-07-07 00:00

Erik Schrody aka Everlast - drsný rapper s kytarou, který umě míchá rock s rapem, vystoupí v úterý 13. července v Lucerna Music Baru.


První sólovku vydal Everlast už v roce 1990, ale pak si dal na celých osm let pohov, věnoval se v té době především legendárním House of Pain. Pak ovšem přišel s albem Whitey Ford Sings the Blues, kterého se prodalo více než tři miliony kopií. Everlastův největší sólový hit je bezesporu song What It´s Like právě z této desky, v němž popisuje život na ulici, který kolem sebe vidí. Další hitovkou je Black Jesus z pozdějšího alba Eat at Whitey´s. Obě písně jsou vlastně typickou instantní hudební směsí, z které Everlast dodnes vaří. I když si uvědomujete, že jednoduché a častěji rockové než hiphopové bicí se stále dokola mísí s více či méně výraznou a stejně jednoduchou kytarovou složkou (často je slyšet jen akustika) a Erikovým chlapáckým spíše povídavým zpěvem nebo rapem, díky výrazným refrénům vás výsledek málokdy omrzí. A to má Everlast na kontě celkem šest studiových alb. Několik let po rozpadu House of Pain (hitovku Jump Around znal ve své době každý) si Erik nakonec spravil chuť z kolektivní tvorby v ostré a nabušené hiphopové partičce La Coka Nostra. Ta Lucernu už jednou dobyla a slouží své věci dodnes.

Ke kariéře drsného rappera už nějaká ta přestřelka neodmyslitelně patří. Everlast si ji odbil ve slovní formě, kdy si s Eminemem navzájem několikrát posílali nevybíravé vzkazy prostřednictvím textů svých písní kvůli jakési žabomyší zápletce, kdy jeden druhého nepozdravil. Ostatně v textech si Everlast nikdy nebral moc servítky - co má na jazyku, to také řekne. Zářným příkladem je skočná píseň Stone in My Hand z posledního alba Love, War and the Ghost, ve které se více než výrazně projevuje Everlastovo konvertování k islámu.

Pokud nešlo o Eminema, spolupráce s ostatními muzikanty nebyla nikdy Erikovi cizí. Nejvýrazněji se projevil ve výtečné písni Put Your Lights On na Santanovu albu Supernatural - jemná kytarová sóla Everlastovu výrazu skutečně sedí. Ujít si nenechal ani spolupráci se spřízněnými Cypress Hill, kteří se nedávno též objevili v Praze. Stejně jako House of Pain si nenechali ujít účast na ve své době multihitovém filmovém soundtracku Judgment Night, i Everlast sám přispěl skladbou So Long na soundtrack k filmu End of Days se stárnoucím Arnoldem Schwarzeneggrem v hlavní roli. Nutno podotknout, že zmíněná píseň je mnohem lepší než film samotný.

Everlast vystoupí se svou kapelou v Lucerna Music Baru 13. července od 20 hodin.
 

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>