Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dvořákova Praha téměř vyprodána!

2010-08-18 23:44

Za dveřmi je další ročník mezinárodního festivalu vážné hudby Dvořákova Praha, a přestože se bude konat teprve potřetí, už před jeho zahájením jsou vstupenky na jednotlivé koncerty téměř vyprodány. Během přehlídky, která potrvá od 20. srpna do 4. září, bude odehráno 16 koncertů.

Festival v pátek zahájí City of Birmingham Symphony Orchestra vedený André Nelsonsem a hlavní hvězdou večera bude „jeden z nejvýraznějších a nejpoetičtějších“ klavíristů současnosti Paul Lewis. Na programu bude Předehra k opeře Lohengrin Richarda Wagnera, zazní Beethoven a pochopitelně nebude chybět ani Antonín Dvořák a začíná se “Novosvětskou“.

Přestože je festival v názvu zasvěcen Dvořákovi, nečekejte jeho skladby na programu každý večer. Kromě jeho děl se můžete těšit také z Ravela, Rossiniho, Haydna, Schuberta, Janáčka a dalších.


Paul Lewis – Ludwig van Beethoven, Koncert pro klavír a orchestr in G major

Britský klavírista Paul Lewis nebude pochopitelně jediným výjimečným interpretem, který Prahu v rámci festivalu navštíví. České interpretační umění bude zastupovat klarinetistka Ludmila Peterková, violoncellista Michal Kaňka, sopranistka Kateřina Kněžíková a dirigent Jakub Hrůša s Pražskou komorní filharmonií.

Ze zahraničních mladých uměleckých talentů vystoupí houslistka Nicola Benedetti, violoncellistka Sol Gabetta, klavíristé Piotr Anderszewski a Cédric Tiberghien či violista Maxim Rysanov. Příznivce komorní hudby nepochybně potěší účast souborů jako jsou Hagen Quartet, Pavel Haas Quartet  a  Quatuor Ebene.

Převážná část koncertů bude již tradičně odehrána v Dvořákově síni Rudolfina. Pouze na dva koncerty komorní řady se budou diváci muset přesunout do dvorany Českého muzea hudby v Karmelitské ulici.

Stejně jako loni, budou si i letos studenti moci koupit vstupenky za 99 korun, ale pouze s průkazkou prokazující jejich členství v Klubu mladých. Jejich vstupenka je navíc tak trochu loterie, protože budou sedět tam, kde zůstane volné sedadlo. Což je leckdy paradoxně na těch nejlepších místech. Ceny vstupenek jsou jinak velmi variabilní, v případě zahajovacího koncertu se ty z první kategorie vyšplhají až na 1690, při některých jiných koncertech ale pořídíte místa za sloupem i za pouhých 150 korun.

Program festivalu a řadu dalších informací najdete tady

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>