Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Klasika

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dmitry Onishchenko

2013-02-20 14:10

3.3.2013, 19:30    Rudolfinum - Dvořákova síň
Vstupenky v síti Ticketpro

D.O. je hudebník s nadáním od Boha, pianista oplývající výjimečnými kvalitami a duchovním bohatstvím..
T.G.-G. (Moscow Press, časopis "Smena")

Koncert nabízí mimořádnou příležitost setkat se poprvé v Praze s vynikajícím klavírním virtuózem Dmitryem Onishchenkem. Jeho nezaměnitelný interpretačni styl je odbornou kritikou označován jako “odvážně zasněný” ave spojení s naprosto dokonalou technickou virtuozitou dává obrovský prostor pro výjimečnou interpretační fantazii i v těch nejobtížnějších dílech světového klavírního repertoáru.

Dmitry Onishchenko se narodil v ukrajinském Lvově. Po úspěšném absolutoriu Čajkovského moskevské státní konzervatoře pokračoval ve studiu na Hochschule für Musik und Class v Hannoveru u prof. V. Krainěva a prof. A. Vardi. Studoval na Royal Northern College of Music v Manchesteru ve Velké Británii u prof. N. Fishera a lvovské Národní akademii múzických umění.

Dmitry Onishchenko je laureátem řady významných mezinárodních klavírních soutěží jako je X. Mezinárodní soutěž klavíristů v Sydney, XII.Mezinárodní soutěž Čajkovského v Moskvě, XVI.Mezinárodní soutěže Vianna da Motta v Lisabonu, X. Mezinárodní klavírní akademie v Hamamatsu (Japonsko), IV. Mezinarodni soutěž Horowitze v Kievě , Mezinárodní soutěž mladých interpretů v Enschede (Holandsko) a dalších.

Koncertoval na významných světových podiích v Austrálii (Sydney Opera House), Francii (Salle Gaveau, Cortot koncert hall Paris) , Holandsku (Conzertgebouw Amsterdam), Japonsku (Tokio Oji Hall, Minato Mirai Hall), Velké Británii (Haden Freeman Concert Hall, Bridgewater Hall Manchester ), USA (Steinway Hall New York) a v mnoha dalších.

Byl hostem prestižních mezinárodních festivalů "Progetto Martha Argerich 2012" ve švýcarském Luganu, moskevského "Hudební Kreml", Yokohama Minato Mirai v Japonsku a varšavského festivalu "Chopiniana".

Spolupracoval s dirigenty jako je například David Chatwin, Konstantin Orbelyan, Peter Csaba, Hans Leenders, Garry Walker, Misha Katz, Volodymyr Sirenko, Mark Gorenstein, Mitsunobu Takaya a s mnoha dalšími.

Během koncertu zazní světově proslulý Koncert pro klavír č. 3 S. Rachmaninova. Dílo, jehož přednes je ideální pro prezentaci vysoké úrovně interpretačního potenciálu Dmitrye Onishchenka. Dále v programu zazní významné symfonické dílo – Symfonie č. 9 „Z Nového světa“ A. Dvořáka. Za dirigentským pultem se objeví Petr Jiříkovský – vynikající český klavírista, který v poslední době působí nejen jako interpret ale i jako úspěšný dirigent.

Koncert, který proběhne 3. března, se koná ve prospěch dětí lečených na Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motol Praha.


Více informací na www.onishchenkoprague.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>